Сервис Центр

У экс-судьи Шосткинского суда, который является кандидатом в Верховный cуд, проблемы с добропорядочностью

 Поділитися

Поділитися в

В Украине продолжается конкурс на 78 вакантных должностей в Верховном cуде.

По результатам первого этапа конкурса, экзамена на звание права, продолжают борьбу 317 кандидатов, 119 из которых нарушили критерии добропорядочности «ЧЕСНО. Фільтруй суд!». Таковы результаты анализа кандидатов, который, вчера, 20 декабря, представили эксперты кампании.

Опубликованы аналитические справки обо всех кандидатах в высшую судебную инстанцию.

Одним из кандидатов является Олег Чернобай, который в 2002-2008 гг. был судьей Шосткинского суда.

Вот оценка его добропорядочности, опубликованная на сайте кампании «ЧЕСНО. Фільтруй суд!». Приводим текст полностью:

«Оцінка доброчесності

Непрозорість статків

1) Відповідно до висновку Громадської ради доброчесності та декларацій судді за 2014, 2015, 2016 та 2017 роки, теща судді, загальна сума доходів якої за 5 років складає 512 898 грн,  набула у власність наступні автомобілі та передала судді право користування або видала довіреність на його ім`я:  автомобіль CHERY, 2008 р.в., автомобіль MITSUBISHI Outlander XL, 2009 р.в., автомобіль VOLKSWAGEN Passat 2010 р.в., автомобіль VOLKSWAGEN Touareg, 2011 р. в., автомобіль TOYOTA Land Cruiser Prado 3.0, 2013 р.в.,  автомобіль TOYOTA Land Cruiser Prado 150, 2015 р.в., автомобіль TOYOTA Land Cruiser 150, 2016 р.в..

2) Згідно з висновком Громадської ради доброчесності, суддя Чернобай відповідно до декларацій за 2015 та 2016 роки набув у 2011 році у право користування квартиру площею 108,12 кв.м. Однак, у деклараціях за 2011 та 2012 роки відомості про вказане майно відсутні.

Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про суттєві розбіжності між відомостями про майно при порівнянні декларацій та невідповідність стилю життя задекларованим статкам є індикаторами, які можуть свідчити про порушення кандидатом критерію відповідності стилю життя задекларованим доходам та прозорості статків.

Порушення норм професійної етики

Згідно з висновком Громадської ради доброчесності, суддя Чернобай був обраний головою суду 4 рази поспіль. На думку Громадської ради доброчесності, вищевказані дії судді не відповідають суті та духу обмеження, встановленого Законом України “Про судоустрій та статус суддів” про те, що суддя не має права обіймати одну й ту саму адміністративну посаду не більше двох строків поспіль.

Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про поведінку судді, яка може негативно впливати на довіру суспільства до судової влади, є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію дотримання норм професійної етики».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору