У дитячому розважальному центрі на Сумщині виявили 39 неоформлених працівників

Закон 17:46, 26.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Як інформує Управління Держпраці у Сумській області, минулого року інспектори праці відвідали з перевіркою один із дитячих розважальних центрів міста Суми. Нагадали керівництву закладу про вимоги законодавства в частині належного оформлення працівників та попередили про відповідальність за порушення Кодексу законів про працю.

В ході інспекційного відвідування було виявлено 57 фактів допуску до роботи осіб без належного оформлення трудових відносин. Всі працівники на момент проведення перевірки були одягнені у футболки та захисні маски з емблемою розважального центру. Інспектори праці поспілкувалися з кожним працівником, і всі, як один, повідомили, що жодних трудових договорів з ними не укладали. Інформаційна кампанія не змусила підприємців замислитись про свій обов’язок перед трудовим колективом.

За результатами перевірки інспекторами праці був складений акт та виписаний припис щодо усунення виявлених порушень, застосоване попередження про порушення трудового законодавства.

У поточному місяці фахівці Держпраці завітали до розважального центру на позапланову перевірку щодо виконання вимог розпорядчого документу. Встановлено, що роботодавець допустив до роботи 39 працівників без укладання трудових договорів. Згідно законодавства України, за повторне допущення працівника без належного оформлення трудових відносин роботодавцю загрожує фінансова санкція у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника. Станом на початок 2022 року ця сума складає 195 тис. грн.

Допускаючи до роботи особу без трудового договору, роботодавець не може бути впевнений у такому працівнику: у нього відсутні будь-які довідки про стан здоров’я, можливо навіть не надані копії документів, які посвідчують особу, адже досить часто неоформлені працівники виконують трудові функції на усній домовленості.

Відвідувачі закладу впевнені у надійності персоналу: на перший погляд, всі працівники в уніформі розважального центру, особи привітні до гостей – загальна картина викликає довіру. Отже батьки спокійно залишають своїх дітей без нагляду. Але якщо щось станеться з дитиною, хто буде за це відповідати? Ті обставини, що роботодавець приймає на роботу людей без жодних документів викликає занепокоєння.

Тим паче актуальними залишаються питання викрадення дітей та насильства над дітьми залишається актуальними. Щоб мінімізувати такі випадки, завдання дорослих упевнитися в безпечному середовищі для своєї дитини.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору