У Десні та інших річках фіксують збільшення рівня води

Офіційно, Природа 13:21, 30.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Цьогоріч вересень видався доволі прохолодним, рясним на опади та туманним, особливо друга та третя його декади. Поверхневий стік від дощів значно вплинув на стан водогосподарської обстановки на водних об’єктах, повідомляє Деснянське басейнове управління водних ресурсів:
– За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології середня місячна кількість опадів на території Чернігівської області склала 26-109 мм – це орієнтовно 50-150 % місячної норми. Саме достатня кількість опадів вкрай важлива для живлення, наповнення та покращення гідрологічного режиму річок в осінньо-зимовий період.
  На гідрологічних постах річок в порівнянні з серпнем місяцем спостерігалося підвищення рівнів води: на р. Дніпро біля с. Неданчичі – на 22 см, на р. Десна в м. Новгород-Сіверський – на 48 см, в м. Чернігів – на 15 см, на річці Сейм біля с. Мутин рівень води збільшився на 37 см, на річці Снов в м. Сновськ – на 36 см, на річці Удай в м. Прилуки – на 17 см.
Водність малих річок теж дещо покращилась. Рівні води на таких малих річках як Бреч, Убідь, Білоус зросли в середньому на 5-10 см.
 Як зазначають в управлінні, загалом аналіз водогосподарської обстановки свідчить про те, що наразі водність більшості річок зберігається меншою за середні багаторічні значення, при цьому рівні води на великих річках порівняно з аналогічним періодом минулого 2021 року в середньому вищі на 5-35 см.
 Додається, що це тільки початок осіннього та дощового сезону і у випадку сприятливих гідрометеорологічних умов і надалі можна сподіватися на покращення гідрологічної ситуації на річках регіону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору