Тренер сборной Украины по лыжному спорту рассказал, что в Сумской области еще работают три лыжные школы, всё держится на энтузиазме

Спорт 20:33, 5.01.2019
 Поділитися

Поділитися в

Александр Пуцко, старший тренер сборной Украины, в которую входят и шосткинцы, дал интервью изданию sportarena.com. Наставник откровенно описал ситуацию, в которой находится отечественный лыжный спорт.

Приводим интервью полностью:

Лижна багатоденка Тур де Скі, в якій вперше за останні роки брали участь українські спортсмени, завершилася для синьо-жовтих лижників достроково. На п’ятому етапі, у гонці переслідування, українці Тетяна Антипенко та Олексій Красовський відстали від лідерів на коло і були зняті з дистанції. Для них Тур де Скі завершився.

Але старший тренер української збірної Олександр Пуцко одразу після гонки не виглядав особливо розгубленим чи засмученим. В коментарі Sport Arena він розповів про те, чому такий результат є цілком очікуваним і навіть прийнятним:

— Наші спортсмени виступили на рівні своїх можливостей. І Тетяна Антипенко, і Олексій Красовський є чи не єдиними українськими дорослими спортсменами, які можуть виступати на міжнародному рівні. За ними лише юніори, серед яких, скажу відверто, теж не видно поки майбутніх зірок.

— Коли кращою українською лижницею є 37-річна спортсменка, це викликає певне здивування?

— Ми маємо не дивуватися, а дякувати таким спортсменам. І Тетяна, і Олексій виступають майже виключно на власному ентузіазмі – зарплата вісім тисяч гривень навряд чи може когось надихати. А тепер і форму маємо купувати самі. Коли торік фінансування усіх лижних команд становило 1 мільйон 300 тисяч гривень на рік, то цього року ми маємо лише 750 тисяч гривень. Потрібні спонсори, яких треба чимось привернути. Саме заради цього ми тут.

— Тобто результат у нинішніх змаганнях був для вас не головним?

— Звісно, успіхом для нас було би хоча би пройти багатоденку до кінця. Але ми тут – серед інших прапорів тут стоїть український. Ми тут для того, щоб довести, що лижний спорт в Україні існує!

— Сьогодні обидва наших учасника потрапили в кадр і їх побачив увесь лижний світ. Це були моменти, коли лідери наздоганяли їх на коло. Це теж успіх?

— Так, наші лідери програють лижникам світового класу по хвилині на колі у два з половиною кілометра. Але ж вони не сходили з дистанції і боролося до кінця.

— У порівнянні із біатлоном лижний спорт в Україні виглядає гірше ніж бідний родич. Чому так? Адже без лижників не буде біатлоністів?

— Так вже склалося. Умови у нас і умови у біатлоністів – це небо і земля! Досить сказати, що на ці змагання ми змогли поїхати тому, що біатлоністи не використали торік усі кошти, ось нам і віддали ці залишки. Складно переконати талановиту дівчину чи талановитого хлопця обрати лижі, а не біатлон. Тому поповнення у нас щороку все слабше. Ще працюють три лижні школи у райцентрах Сумській області, когось дає Чернігівська область, когось Київська, когось Харківська, когось Закарпаття. Але і там все тримається на ентузіазмі та відданості тренерів своєму виду спорту. 

— Ви вірите в майбутні успіхи?

— Вірю, інакше би цим не займався. Головне – зберегти лижний спорт в Україні, а успіхи рано чи пізно прийдуть. Цього року ми змогли вивезти наших юнаків та дівчат на перший сніг до Фінляндії, закласти певну базу на сезон. Сподіваємося на успіх у цьогорічних юнацьких змаганнях, можливо там ми виглядатимемо трохи краще. Нам би хоча половину тих спонсорів, які має біатлон!

Що стосується Тур де Скі, то багатоденка виходить на фінішну пряму: у суботу та неділю відбудуться заключні старти в Італії, де норвежці Інгвільд Остберг (жінки) та Йоханнес Клебо (чоловіки) спробують втримати лідерство і не поступитися росіянам.

Олена Андрух, Sport Arena

 

 

 

 

Фото на сайте www.sportarena.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору