Сервис Центр

ТОП-3 найбільш видатних правительок

 Поділитися

Поділитися в

Ангела Меркель

Жінки і влада

В патріархальному суспільстві жінка-правителька була незвичним явищем. Навіть зараз, у новинах, представлених на телеканалах або на інформаційному порталі Мета, частіше згадуються прізвища чоловіків-політиків, а жінці відводиться декоративний титул «Першої леді». Але в усі часи з’являлись розумні, енергійні, амбітні особистості, які підіймались на верхівку влади та довели, що жінка може буди не гіршим, а навіть кращим правителем, ніж чоловік.

Єлизавета І

Саме Єлизавета І перетворила країну на велику державу, володарку морів. Заради країни вона відмовилась від подружнього життя, оголосивши що назавжди залишиться незайманою, бо її чоловік – це Англія, а підлеглі – її діти.

Правління Єлизавети І славиться розгромом Непереможної армади та масштабною колонізацією Нового Світу. Зважена зовнішня політика підняла авторитет країни серед європейських держав, примусила їх рахуватись з думкою Англії.

Єлизавета І створила англійську церкву, яка заклала основи національної ідентичності та існує досі. Правління королеви тривало 45 років, та вважається «золотою добою» в історії Англії.

Катерина ІІ

Донька герцога Ангальт-Цербстского, принцеса Софі стала спочатку дружиною спадкоємця Російської імперії Петра ІІІ, а згодом завдяки перевороту сама стала російською імператрицею Катериною ІІ.

Під час правління, яке тривало 34 роки, розширились кордони країни, була проведена територіальна. адміністративна та судова реформа. Вона заснувала 29 нових губерній, побудувала 144 міста, посилила армію та флот, що додало Росії значної ваги на політичній арені.

В країні почала розвиватись металургія та видобувна промисловість, створювались полотняні мануфактури. Багато уваги приділялось розвитку науки, освіти та мистецтва.

Ангела Меркель

Перша жінка, яка зайняла пост Федерального канцлера Німеччини, і залишається на ньому вже більше 15 років. Зовнішня політика Ангели Меркель фокусується на “європейських цінностях” та виступає за посилення трансатлантичних зв’язків. Досягнення Ангели Меркель у внутрішній політиці:

  • реформа Бундесверу;
  • протидія європейській міграційній кризі;
  • енергетичний розвиток країни;
  • реформа медичної системи.

Журнал “Форбс” 14 разів визнавав Ангелу Меркель найбільш впливовою жінкою-політиком у світі. А видання Financial Times в грудні 2019 р. включила її до списку 50 осіб, які визначили вигляд десятиріччя.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору