Температура повітря у третій декаді грудня була така, як на початку листопада

Погода 12:00, 2.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

Протягом грудня на Сумщині переважала нестійка, в більшості днів тепліша звичайної погода.

Як повідомляє обласний гідрометцентр, температурний режим в третій декаді грудня перевищував норму на 4-5 градусів і був більш характерний початку листопада.

Середня місячна температура повітря становила 1-2 градуси морозу, що на 1,5-2° вище за норму. Максимальна температура повітря на початку другої декади грудня підвищувалась до +8…+10. Мінімальна температура повітря в першій та другій декадах грудня знижувалась до -10…-14, поверхня грунту охолоджувалась в другій декаді грудня до -15…-20.

Опадів за місяць випало 55-110 мм, що складає 140-235% місячної норми. За місяць зареєстровано 12-19 днів з опадами в 1 мм і більше, в тому числі 4-7 днів  з опадами в 5 мм і більше.

Нестійкий характер погоди протягом місяця спричиняв почергове встановлення і танення снігового покриву та відтавання і промерзання ґрунту. На кінець грудня в південній половині області сніг майже повністю зійшов з полів, в північній половині висота снігового покриву дорівнювала 3-21 см при нормі 5-9 см. Глибина промерзання ґрунту на кінець місяця на переважній території області становила 1-5 см при середній багаторічній 29-41 см.

Цікаво, що вчора, 1 січня, в Україні зафіксовані рекордні температури. На Сумщині температура повітря вдень коливалась від +7 до +9 градусів. А ось, наприклад, у Івано-Франківській області +15…+20, у Вінницькій + 14…+16, Київській області +11…+13.

 

Джерело фото: Сумський обласний гідрометцентр

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору