Телефонные мошенники выманили еще у троих пенсионерок Шостки крупные суммы + Видео

Кримінал 10:59, 24.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Три жительницы Шостки попали в ловушки телефонных мошенников. Женщины пытались помочь своим родственникам, которые якобы попали в ДТП и нуждаются в срочной дорогостоящей операции.

Отдел коммуникации полиции Сумской области сообщает, что с заявлением о мошенничестве обратилась 64-летняя жительница Шостки. Женщина рассказала, что утром на ее «домашний» телефон позвонил неизвестный, и голосом, похожим на голос ее близкого знакомого, просил о помощи. По словам звонившего, он попал в ДТП и находится в больнице. На срочную операцию ему нужны деньги. Далее трубку взял другой собеседник, в разговоре назвался врачом. Он рассказал пенсионерке, что нужно 8000 долларов США на замену пострадавшему коленных суставов. Деньги вроде бы нужно перечислить на указанный номер банковской карточки срочно, ведь время идет на минуты, и человек может остаться инвалидом.

Испуганная женщина собрала все имеющиеся деньги, которые собирала себе на операцию, и через терминал самообслуживания перечислила более 85 000 гривен. По словам пострадавшей, она собиралась искать недостающую сумму, если бы не звонок от того же близкого знакомого. Он заверил ее, что с ним все хорошо, а ей звонили мошенники.

В аналогичную мошенническую ловушку попали еще две жительницы райцентра, пенсионерки возрастом 69-ти и 73-х годов. Первая на «лечение сына» передала курьеру 15000 гривен, вторая – 2000 долларов США.

Во всех случаях пострадавшие знали о таких мошеннических схемах, однако, услышав по телефону о несчастье с их близкими – забывали о предупреждении и отдавали все имеющиеся средства. Жертвы обмана говорят, что телефонные аферисты все время держали их на связи, не давая возможности позвонить родным и уточнить полученную информацию.

По фактам мошенничества в полиции возбуждены уголовные производства по признакам ч. 1 ст. 190 Уголовного кодекса Украины «Мошенничество», в рамках которых полицейские проводят ряд оперативно-розыскных мероприятий по установлению лиц и местонахождение причастных к преступлениям.

Поліція закликає громадян перевіряти інформацію, отриману від невідомих телефонних співрозмовників

Поліція закликає громадян перевіряти інформацію, отриману від невідомих телефонних співрозмовників Незважаючи на попередження, отримані з різних джерел, троє мешканок Шостки втрапили у пастки телефонних шахраїв. Жінки намагались допомогти своїм родичам, які нібито потрапили в ДТП і потребують термінової вартісної операції. В поліцію з заявою про шахрайство звернулась 64-річна жителька Шостки. Жінка розповіла, що вранці на її «домашній» телефон подзвонив невідомий, і голосом, схожим на голос її близького знайомого, прохав про допомогу. За словами телефонувавшого, він потрапив у ДТП і перебуває у лікарні. На термінову операцію йому потрібні гроші. Далі слухавку взяв інший співрозмовник, який у розмові назвався лікарем. Він розповів пенсіонерці, що потрібно 8 000 доларів США на заміну потерпілому колінних суглобів. Гроші начебто потрібно перерахувати на вказаний номер банківської картки терміново, адже час йде на хвилини, і чоловік може залишитись інвалідом. Перелякана жінка зібрала всі наявні гроші, які збирала собі на операцію, та через термінал самообслуговування перерахувала понад 85 000 гривень. За словами постраждалої, вона збиралась шукати решту суми, якби не дзвінок від того ж близького знайомого. Він запевнив її, що з ним все добре, а їй телефонували шахраї. В аналогічну шахрайську пастку потрапили ще дві жительки райцентру, пенсіонерки віком 69-ти та 73-х років. Перша на «лікування сина» передала кур’єру 15 000 гривень, друга – 2000 доларів США.У всіх випадках постраждалі знали про таки шахрайські схеми, проте, почувши телефоном про нещастя з їх близькими – забували про попередження і віддавали всі наявні кошти. Жертви обману говорять, що телефонні аферисти весь час тримали їх на зв’язку, не даючи можливості зателефонувати рідним та уточнити отриману інформації. За фактами шахрайств у поліції відкриті кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках яких поліцейські проводять ряд оперативно-пошукових заходів щодо встановлення осіб та місцеперебування причетних до злочинів осіб. Правоохоронці попереджають громадян: у випадку надходження подібних телефонних дзвінків в жодному разі не надсилайте і не передавайте незнайомцям гроші. Просто покладіть слухавку і спробуйте зв‘язатися з самими родичами, аби уточнити отриману інформацію. І обов‘язково повідомте до найближчого відділку поліції або на спецлінію «102» про спробу видурити у вас гроші. Відділ комунікації поліції Сумської області

Опубліковано Поліція Сумської області Вівторок, 24 березня 2020 р.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору