Суми – серед лідерів з дерусифікації

Суспільство 12:07, 17.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

З початком війни в найбільших українських містах перейменовано понад 2000 топонімів. Про це свідчать результати дослідження, проведеного  Програмою  “Transparent cities/Прозорі міста” (Transparency International Ukraine).

Лідерами за кількістю перейменованих топонімів станом на кінець року є:

  • Київ (237),
  • Вінниця (232),
  • Кривий Ріг (183),
  • Кам’янське (182),
  • Суми (179),
  • Кременчук (142),
  • Черкаси (105).

За висновками Transparency International Ukraine, місцева влада та мешканці усвідомили необхідність відмовитися від використання пов’язаних з державою-агресором назв та шукають можливість зробити це ефективно.

«Перейменування топонімів — часом кропіткий процес, до якого потрібно підходити виважено. Так, змінені назви будуть не тільки ідентифікувати певну місцевість, але й формуватимуть нашу нову історичну свідомість, вільну від радянського минулого», – зазначає аналітик програми Вікторія Онищенко.

Представники Програми підготували поради для міст щоб полегшити цей процес для містян і не перетворювати обговорення у формальність. Зокрема наполягають на тому, що цей процес має здійснюватися у декілька етапів. Консультування з громадськістю та широким колом експертів щодо нових назв дозволить обрати найбільш вдалий варіант, що відповідає запиту мешканців чи історичним особливостям місцевості.

 

 

 

 

 

Головне фото на сайте www.espreso.tv

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору