Сумський онкодиспансер потребує негайного оновлення!

 Поділитися

Поділитися в

Сумський онкологічний диспансер – єдиний спеціалізований медзаклад на Сумщині, що надає допомогу дорослим онкохворим. Люди, які ведуть нерівний бій зі смертю, заслуговують на найкращі умови та найсучасніше обладнання. Адже хворобу потрібно розпізнати якомога раніше, а лікуватися вони повинні там, де почувають себе комфортно та захищено.

Проте обласний онкодиспансер розташований у будівлях, зведених ще австро-угорськими полоненими часів Першої світової. Приміщення хіміотерапевтичного відділення взагалі з 2009 року визнано аварійним. Капітальний ремонт у диспансері не робився десятки років. Він був доведений до жахливого стану. Обдерті стіни, пліснява, відсутні елементарні зручності. Пацієнти лежать у невеликих палатах по 12 і більше чоловік. Ліжка стоять впритул одне до одного, і якщо медики ставлять крапельниці, інші хворі вимушені перебувати на своїх місцях годинами, бо просто немає можливості вийти… В таких умовах люди проводять по кілька місяців, отримуючи агресивну, болісну терапію! «Атмосфера дуже тяжка», – зітхають пацієнти.

«Такі умови перебування – нелюдські. Напевне, в тюрмі інколи кращі, ніж у онкологічно хворих, – зауважив голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко, оглянувши палати онкодиспансеру. – Люди працювали все життя, а зараз нікому не потрібні. Так не має бути!».

Людина діла, він одразу поставив цю проблему перед депутатами і визначив завданням № 1 для області. Сумська обласна рада вже працює над модернізацією онкодиспансеру та його перетворенням на сучасний медичний заклад. Наразі розпочалася реконструкція приміщень – проводять комунікації, встановлюють батареї опалення, перекривають покрівлю, триває внутрішня реконструкція, влаштовують бункер під лінійний прискорювач. Паралельно область шукає можливості, щоб забезпечити медичний заклад сучасною технікою. Для онкодиспансеру необхідно придбати діагностичне обладнання та лінійні прискорювачі, які дозволять локально опромінювати хворий орган і нададуть змогу лікувати вдвічі більше пацієнтів.

Проте є одне суттєве «але»: щоб всі ці гарні й правильні плани були втілені у життя, потрібні великі кошти. На ремонтні роботи необхідно не менш 250 млн грн і 170 млн – на лінійні прискорювачі. Влада планує залучити кошти ДФРР. І все ж цього недостатньо. Тому в області ініційований справжній народний проєкт – створення благодійного фонду «Здоров’я Сумщини», який збирає кошти для реконструкції онкодиспансеру. Ця ініціатива вже знайшла велику підтримку серед небайдужих людей, які розуміють масштаб онкологічної проблеми.

«Є багато речей, які державний чи обласний бюджет не в змозі фінансувати. Тому ми дуже розраховуємо на допомогу благодійників, – зазначає Тетяна Євдокимова, депутат облради, голова обласної ради професійних спілок, яка очолює благодійний фонд. – На щастя, наші аграрії, бізнесмени, підприємці, прості жителі області це також розуміють і перераховують на благодійний рахунок хто скільки може: підприємці – бува й по мільйону, а простий селянин – і 100 грн. Ми дуже вдячні будь-якій допомозі. Важлива кожна копійка! Ця справа має об’єднати всіх жителів області. Тільки спільними зусиллями ми зможемо зібрати необхідну суму! До речі, дуже розраховуємо на допомогу та підтримку народних депутатів, обраних від Сумщини!».

«Наша мета – зробити онкодиспансер, сама атмосфера в якому була б лікувальною. Якщо чогось дуже прагнути, впевнений, – все вийде! А в нас усіх є таке бажання!» – наголошує Віктор Федорченко.

Благодійний фонд «Здоров’я Сумщини» закликає всіх небайдужих жителів області долучитися до збору коштів. Ваш, навіть, невеликий внесок може врятувати багато життів!

БО «БФ «Здоров’я Сумщини»

ПАТ АБ «Укргазбанк»

ЄДРПОУ 44275440

UA103204780000026000924904604

Контактна особа: Ольга Миколаївна Юзефович(066) 955-66-25.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору