Сумське підприємство з вивозу сміття зобов’язали повернути споживачам більше мільйона гривень

Суспільство 13:01, 23.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

 Головним управлінням Держпродспоживслужби у лютому-березні 2019 року був проведений плановий захід державного нагляду (контролю) підприємства, що надає послуги зі збирання та вивезення твердих побутових відходів на території міста Суми.

За даними ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області, у ході перевірки були встановлені наступні порушення: необґрунтований розрахунок обсягів наданих послуг, статті собівартості «паливно-мастильні матеріали», «заробітна плата основних робітників»; неправомірне застосування норм надання послуг; відсутність графіків вивезення великогабаритних та ремонтних відходів по приватному сектору та підтверджуючих документів про надання цих послуг, у зв’язку з чим товариством за період з 19.07.2018 по 28.02.2019 було зайво нараховано споживачам 1 087 584,28 грн.

 Було складено припис, яким  підприємство зобов’язали у місячний термін усунути порушення, шляхом приведення розрахунків тарифів на послуги з організації збирання, вивезення твердих побутових, великогабаритних та ремонтних відходів у відповідності до постанови КМУ від 26.07.2006 №1010 та провести перерахунки зайво нарахованих споживачам приватного сектору коштів у сумі 1 087 584,28 грн.

 Суб’єкт господарювання з виявленими порушеннями не погодився та оскаржив зазначений припис до суду. На жаль, відповідно до рішення Сумського окружного адміністративного суду та постановою Другого апеляційного адміністративного суду по справі, суди прийшли до висновку, що тарифи та норми послуг, які перевірялись Держпродспоживслужбою, були встановлені виконавчим комітетом Сумської міської ради, а підприємство, що надає послуги зі збирання та вивезення твердих побутових відходів не є суб`єктом, що вирішує питання щодо формування, зміни, коригування та затвердження цін/тарифів на вивезення побутових відходів і невідповідності рішення суб`єкта владних повноважень вимогам закону.

Держпродспоживслужба із зазначеними судовими рішеннями не погодилась та звернулась з касаційною скаргою до Верховного суду. Постановою Верховного суду від 15 грудня поточного року касаційна скарга Головного управління була задоволена, а рішення суду першої та апеляційної інстанції були скасовані за необґрунтованістю.

 Постанова Верховного Суду обґрунтована тим, що суди попередніх інстанцій, надаючи оцінку спірним правовідносинам, обмежившись наявністю рішення виконавчого комітету Сумської міської ради щодо затвердження норм надання послуг для одноквартирних будинків з наявністю усіх видів благоустрою, не встановлювали наявність чи відсутність та види благоустрою для одноквартирних житлових будинків, яким позивачем надавались послуги з вивезення великогабаритних відходів та не надали належної оцінки відповідним висновкам контролюючого органу.

 За заявами Держпродспоживслужби органами нацполіції та прокуратури також було відкрито 3 кримінальних провадження щодо надання підроблених документів та вчинення інших незаконних дій надавачами послуг, які призвели до завищення тарифів на вивезення твердих побутових відходів на суму 9,7 млн. грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору