Сумська область отримала 220 тисяч доз препарату протирадіаційного захисту

Здоров'я 19:26, 31.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Сумщина отримала 220 тисяч доз препарату протирадіаційного захисту – “Йодид калію”. Такі дані надали в обласному управлінні охорони здоров`я. Зокрема, 160 тисяч доз вітчизняного виробництва для дорослих і 60 тисяч – французького виробника для дітей.

Він потрібен для того, щоб зменшити наслідки потенційного радіаційного забруднення для здоров’я людей. Спостереження та оповіщення людей про загрозу радіоактивного забруднення – це зона відповідальності Державної служби з надзвичайних ситуацій. Найбільшу ж загрозу становитиме радіоактивний пил. Тому треба дотримуватися певного алгоритму.

Максимально щільно закрити все, що пов’язано із зовнішнім середовищем. Забезпечити герметичне пакування їжі, питної води, кормів для тварин“, – говорить Галина Хомета, заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської ОДА.

Наступний крок – випити препарат протирадіаційного захисту.

Препарат приймається у разі радіоактивної небезпеки у випадку офіційного сповіщення. Найкращий час прийняття – це за 6 годин до радіоактивної хвилі, яка до нас надійде, і 6 годин — після оголошення. Приймання після 14 і 24 годин призведе до погіршення стану. В такому випадку приймати його не потрібно“, – пояснює Світлана Чернишева, медична директорка Сумського обласного диспансеру радіаційного захисту населення.

Усі 220 тисяч доз препарату передані у заклади первинної ланки медицини області. Безконтрольне приймання препарату швидше нашкодить, ніж захистить.

Якщо хтось приймає препарат на власний розсуд, без команди відповідних органів, то блокується робота щитоподібної залози надовго. Також це може призвести до викиду великої кількості гормонів щитоподібної залози. Це може бути тиреотоксичний криз. Це може бути збій сердечного ритму з тяжкими наслідками“, – пояснює Жанна Співак, голова групи з ендокринології управління охорони здоров`я Сумської ОДА.

Перш ніж вжити цей препарат, треба проконсультуватися у свого сімейного лікаря на предмет протипоказань.

Препарат не приймають люди, які лікуються гормонами щитоподібної залози у достатньо великих дозах. У них щитоподібна залоза неактивна і вона не буде поглинати радіоактивний йод. Тому їм це не потрібно. І люди, які оперовані на щитоподібній залозі, у яких щитоподібна залоза видалена“, – додає Жанна Співак.

На сьогодні в області визначено 7 медзакладів, які за потреби будуть приймати постраждалих від радіаційного ураження. Також, укомплектовано 9 спецбригад, які пройшли відповідну підготовку.

 

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору