Суд отреагировал на публикацию в Шостка.INFO о приговоре начальнику отдела сбыта «Импульса»

Феміда 13:21, 18.05.2020
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Шосткинский горрайонный суд дал разъяснения относительно приговора начальнику отдела сбыта казенного завода «Импульс». Приводим материал полностью.

«17 травня 2020 року на інформаційному ресурсі «Шостка-інфо»  була розміщена   стаття щодо притягнення  до кримінальної відповідальності  начальника відділу  КП ШКЗ «Імпульс».

Враховуючи  суспільний інтерес  до даного кримінального  провадження, а, особливо, прийнятного судом рішення, вважаємо за необхідне  повідомити  наступне.

24 лютого 2020  року на  вказаному інформаційному  ресурсі була  розміщена стаття (з посиланням на прес-службу  військової прокуратури Центрального регіону України)  про затримання  начальника одного з відділів  КП ШКЗ «Імпульс» за фактом отримання останнім неправомірної вигоди  в розмірі 47 000 грн та кваліфікацією його дій за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України «Прийняття  пропозиції, обіцянки  або одержання  неправомірної вигоди  службовою особою».

Санкція вищевказаної статті дійсно передбачає покарання у виді позбавлення волі строком  до 10 років.

Разом з тим, кримінальна справа щодо зазначеної посадової особи надійшла до суду  з кваліфікацією дій  за ч. 1  ст. 263 Кримінального кодексу України  «Незаконне  поводження зі  зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».

Тобто, слідчими та прокурорами не було доведено факт отримання працівником КП ШКЗ «Імпульс» неправомірної вигоди (хабара) чи незаконного привласнення вибухових речовин, а доведено лише факт  купівлі пороху,  його зберігання та продаж без передбаченого законом дозволу.

Крім того,  вказаний обвинувальний акт  надійшов  з угодою про визнання винуватості, де прокурор та обвинувачений погодили міру покарання у виді штрафу.

В цьому контексті слід звернути увагу на наступне.

Діючим Кримінальним процесуальним кодексом України  дійсно передбачена можливість укладення  угоди  про визнання винуватості, яка укладається між  прокурором та обвинуваченим.

Згідно приписів ст. 470 КПК України саме на прокурора   покладається обов’язок при укладенні угоди про визнання винуватості враховувати такі обставини:

1) ступінь та характер сприяння підозрюваного чи обвинуваченого у проведенні кримінального провадження щодо нього або інших осіб;

2) характер і тяжкість обвинувачення (підозри).

При цьому саме  прокурор та  обвинувачений досягають згоди щодо кваліфікації  дій  останнього за відповідною статтею Кримінального кодексу України  та узгоджують покарання, яке має понести обвинувачений.

Суд  при затвердженні угоди не досліджує  докази і  не надає їм оцінку,  а лише запитує згоду сторін на її затвердження, з’ясовує у обвинуваченого чи не укладена вона під тиском, примусом, шляхом погроз чи обіцянок  щодо нього  та роз’яснює яких прав він позбавляється, в тому числі  права  на повний судовий розгляд, у разі затвердження угоди.

Також  суд не вправі  призначити  обвинуваченому  інше покарання: більш суворе або менш суворе, ніж  те, що передбачене в угоді.  

Зважаючи на вказане, всі питання щодо розбіжностей  в попередній  кваліфікації дій особи при її затриманні   і     проведенні  слідчих дій  та при направленні обвинувального акту  та угоди  до суду  вже з іншою кваліфікацією, та питання щодо покарання слід адресувати до прокуратури (прокурора), яка контролювала хід  розслідування  злочину та  складала текст угоди.

Ознайомитися з текстом вироку можливо за посиланням http://www.reestr.court.gov.ua/Review/88999765».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору