Сервис Центр

Статки нардепів від Сумщини: сліди олігарха і мільйонні подарунки дітям

 Поділитися

Поділитися в

Хто з нардепів  їздить на авто бізнес-партнера доньки олігарха Григоришина, чия донька отримала у подарунок квартиру за 14 мільйонів, а дружина-вчителька має вклад на 400 тисяч доларів.  Sumy.Today проаналізував декларації народних обранців від Сумщини за минулий рік.

Фото із сайту УНІАН

Хто скільки отримав у Верховній Раді

Найбільшу зарплату як депутат Верховної Ради отримав Микола Лаврик – 477682 гривень за рік. Зарплата Ігоря Молотка склала трохи більше 424 тисяч, Олександра Сугоняки  – 415, 5 тис. грн, Олега  Медуниці – 403 тисячі, Владислава Бухарєва – 395 тис. грн. Найменшу зарплату отримав Андрій Деркач – 385 261 гривень.

Окрім зарплати депутати отримують кошти, пов’язані з виконанням депутатських повноважень у сумі  422,88 тис. грн. на рік та компенсацію за винайм житла  – 237,25 тисяч. Однак, ці гроші задекларували тільки Ігор Молоток та Микола Лаврик. Як пояснив нардеп Олег Медуниця, ці кошти не є доходом, з них за законом не сплачуються податки, тому, за його словами, декларувати їх не потрібно.

Найбідніші

Як і у 2017-му, минулоріч найбіднішим серед нардепів від Сумщини був Олег Медуниця. Крім зарплати він задекларував тільки 4266 гривень процентів по банківському вкладу і соцвиплату на дитину, яку отримала його дружина – 10320 гривень.

На другому місці «по бідності» депутат Олександр Сугоняко. Окрім зарплати у 2018 році він отримав 7,5 тисяч страхових виплат і 48,6 тисяч пенсії.  Також, відповідно до декларації, у нього залишилось 12000 доларів готівкою.

Мінус ікона і нове авто від людини Григоришина

Скільки заробила за рік сім’я Андрія Деркача вирахувати неможливо, бо відповідно до декларації,  дружина нардепа відмовляється надавати інформацію про деякі свої доходи. Цитую дослівно: «з мотивів порушення конституційних принципів верховенства права, заборонення втручання в особисте життя і нерозповсюдження конфіденційної інформації, суперечень Європейській конвенції з прав людини/судовій практиці Європейського суду з прав людини».

Дружина Деркача – Оксана Терехова–надала інформацію тільки про 201 тисячу зарплати, отриманої за засекреченим основним місцем роботи, 5,9 млн. грн. доходу, також невідомо де отриманим і 17,8 тисяч соціальних виплат.

Сам Андрій Деркач окрім зарплати отримав 924 тисячі гривень у якості роялті  від ТОВ “ЕРА-МЕДІА” і 456 гривень процентів від Банку Кліринговий Дім, при цьому його вклад у цьому банку становив більше 280 тисяч. Іще майже 400 тисяч він зберігає в «Авалі». А 850 тис. грн. нардеп декларує готівкою.

Із змін, які ми побачили у новій декларації пана Деркача, нардеп перестав займатися творчою діяльністю в художньо-творчій колегії телерадіокомпанії “РАДІО-ЕРА»

Поменшало у нього цінного майна, принаймні за декларацією. Зокрема із неї зникла ікона «Собор Архістратига Михаїла» розміром 0,9 на 1,3 метра.

А замість Toyota LandCruiser 200 у користуванні Андрія Деркача з’явилось BMW 730D 2015року випуску. Належить машина як і попередня Ковальчуку Володимиру Семеновичу. Чоловік із таким ПІБ значиться співзасновником ТОВ “ТЕХНІЧНА КОМПАНІЯ “ПАПА МАМА”,  яке веде діяльність у сфері телевізійного мовлення. Другим співзасновником цієї ТОВ є  Григоришина Євгенія Костянтинівна – донька  олігарха і співвласника Сумського НВО Костянтина Григоришина. До слова, Євгенія має російський ідентифікаційний код і, за даними реєстру юросіб РФ, є співзасновником ТОВ «Согласие», зареєстрованого у Можайську Московської області. Разом із нею цією компанією володіють сам Костянтин Григоришин і Максим Марков – кінцевий бенефіціарний власник сумського «Заводу обважнених бурильних та ведучих труб». До слова, у реєстрі Мін’юстуУкраїни Марков значиться громадянином Болгарії, а в російських реєстрах у нього ІНН Російської Федерації.

Мільйони в готівці

У північного сусіда Деркача – Ігоря Молотка – жодних офіційних доходів, окрім отриманих у Верховній Раді, не задекларовано.  Його дружина Алла Молоток отримала ж більше 3,5 мільйонів гривень.  Найбільшу суму у 2,475 млн. грн. вона отримала від відчуження цінних паперів та корпоративних прав ТОВ “Агрохолдинг “Агроінвест”. Плюс 1,21 млн. грн. Аллі Молоток виплатили дивідендів у ТОВ “ТПК “Агроінвест+” . Також вона задекларувала 115 тисяч зарплати на ТОВ “Шосткинський елеватор”, 17,4 тисячі пенсії і усього 29,5 тисячі доходу від підприємницької діяльності.

Плюс 6,306 мільйонів пані Молоток позичила ТОВ «Зернова компанія України»,в якому є співзасновником.

Офіційні готівкові збереження у родині Молотків найбільше серед сімей нардепів від Сумщини.  Так в національній валюті Алла Молоток декларує майже 2 мільйони готівки. Плюс таким же чином зберігає понад 117 тисяч доларів і 51 тисячу євро.

У самого нардепа хоча готівки й поменшало у порівнянні з 2017-м роком, але в гривневому еквіваленті її більше ніж на 10 мільйонів. Так Ігор Молоток декларує 290 тисяч доларів, 101 тисячу євро і 200 тисяч гривень.

Корпоративних прав у Алли Молоток поменшало: вона перестала бути бенефіціарним власником ТОВ “РОМАШКІВСЬКЕ”. Тепер воно належить Бунцеву Олександру Геннадійовичу.

Вчителька із вкладом на $400 тисяч і донька з квартирою за 14,5 мільйонів

Іще один нардеп із дружиною-мільйонером  – це Владислав Бухарєв. Єдине джерело його доходів – Верховна Рада. А ось дружина Бухарєва, яка працює вчителькою світової літератури, окрім зарплати у 91 тисячу отримала більше півмільйона гривень процентів від банківського вкладу у  «Приватбанку» в Ризі. Хоча сам її вклад поменшав на 19 тисяч доларів і склав 400 069 доларів. Менше грошей пані Бухарєва стала зберігати і в «ЮніКредитБанк» у столиці Австрії: її вклад тут поменшав з 117, 86 тисяч євро до 84 772.

В готівці Олена Бухарєва декларує 7 тис. грн., 3,5 тисячі доларів  і  2 тисячі євро

Сам нардеп у готівці показує  1300 євро, 2500 доларів і 45 тисяч гривень.

У доньки нардепа, яка не отримує жодних офіційних доходів, задекларовано в готівці по 3 тисячі євро і доларів, і 6000 грн.

Але готівка – це не головне. У квітні 2018-го Владислав Бухарєв переписав на свою доньку квартиру в столиці площею  219,1 метрів квадратних за 14,5 млн. грн. і машиномісце на парковці у 16,6 квадратів там же за 950 тисяч.

Через три місяці дівчина стала власницею ще однієї квартири на Київщині – у селі Зазим’я Броварського району площею 74,90 метри, вартість якої за останньою оцінкою 1,3 млн. грн. Там же вона отримала нежитлове приміщення площею 10,8 метрів вартістю 130 тисяч і земельну ділянку на 16 квадратів. Цю нерухомість їй подарував Олександр Коротєєв, на VolkswagenMultivan якого їздить її матір.

Нова ділянка на Київщині і Тойота за мільйон

Дещо змінилось і в матеріальному стані сім’ї Миколи Лаврика. У лютому минулого року його дружина Ірина Покась придбала ToyotaHighlander 2017 року, за один мільйон 76 тисяч.

А у грудні 2018 року вонастала власницею 5,95 соток землі в селі Нові Безрадичі Обухівського району Київщини. Придбала вона цю ділянку за 41 384 грн. Ба більше за останньою оцінкою, відповідно до декларації нардепа, земля подешевшала ще на гривню. У той же час на сайті OLX ділянки цьому селі продають більше, ніж по тисячі доларів за сотку. Тобто 5 соток коштують більше ста тисяч гривень.

У цьому селі Ірина Покась зводить будинок площею 280 м кв., гараж на 30 квадратів і теплицю на 72 метри. Проте об’єкти незавершеного будівництва належать іншій особі – Клименко Ользі Олексіївні.

Олена Адаменко

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору