Споживачів Сумщини попереджають про можливу появу у продажу небезпечного пластикового посуду

 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що у  пластиковому посуді, який надійшов в Україну, виявлено несанкціоноване використання бамбуку. Зокрема, небезпечний матеріал виявили у трьох товарах пластикового кухонного посуду, що експортувався з Іспанії (постачальник: MKTO CATAL IMPORTACIONES, SL, Ctra. Huercal Overa, s/n Pulpí (Almería), 04640, Spain) до України (замовник: Eurosouvenir). Встановлено, що небезпечний пластиковий посуд, який імпортувався в Україну – ланч-бокси Konpel.

 Відповідно до Регламенту (ЄС) № 1935/2004, матеріали та вироби, призначені для контакту з харчовими продуктами повинні виготовлятися відповідно до належної виробничої практики таким чином, щоб за звичайних або передбачуваних умов використання вони не переносили свої складові в їжу в кількостях, які можуть: загрожувати здоров’ю людини; внести неприпустимі зміни в склад їжі; призвести до погіршення її органолептичних показників. З’ясовано, що посуд, виготовлений з пластику, з використанням бамбукового волокна, небезпечний для здоров’я людини, оскільки перехід формальдегіду в продукти харчування перевищує дозволену межу, тому в країнах Європейського Союзу заборонений продаж цього посуду.

Довідково

Формальдегід, що міститься в пластиковому посуді, шкідливий для здоров’я людини. Він має токсичні, алергенні, мутагенні та канцерогенні властивості; перехід формальдегіду в їжу провокує екземи, захворювання верхніх дихальних шляхів, згубно впливає на роботу печінки, селезінки, нирок, шлунку.

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

 Відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору