Дерматолог

Сир на вашому столі

Споживач, Торгівля 23:55, 23.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

смачний сир на вашому столі

Як свідчить статистика, існує більше 2500 зареєстрованих видів сиру з унікальним смаком та технологією приготування, складом та харчовою цінністю. Усі вони, тобто натуральні сири, містять корисні для організму речовини − білок, кальцій, фосфор, інші вітаміни, і навіть мікроелементи. Звичайний пересічний споживач цього відомого і надзвичайно популярного продукту у загальному має представлення, із чого сир виготовляється. Згідно із науковою термінологією «сир – це натуральний концентрат молока. Його одержують шляхом біотрансформації молока під впливом ферментів (ензимів), мікроорганізмів та різних фізико-хімічних факторів. Казеїн – основний білок молока та основа сиру». За способом приготування виділяють:

  • тверді та напівтверді. До них відносять пармезан, маасдам, пекорино, романо, гауду, чеддер;
  • м’які. Це маскарпоне, рікотта, моцарелла, кремчиз, сулугуні, звели-квелі, четук, фета та бринза;
  • плавлені. У порційних баночках, а також солодкі та «ковбасні»;
  • копчені. Зазвичай коптять сулугуні, чечил, адигейський.

Обсяг споживання  харчового продукту має співвідноситися з раціональними нормами споживання харчових речовин та загальною калорійністю раціону. Рекомендована норма споживання тваринного білка на день – 30-60 г, тобто 100-200 г сиру повністю перекривають добову потребу дорослої людини у тваринному білку. Але буває так, що в організмі людини не вистачає лактази − ферменту, відповідального за розщеплення лактози – молочного цукру. Коли молочна продукція не засвоюється, цей стан у медицині називають гіполактазією. Його неприємні симптоми − це розлад кишківника, метеоризм, нудота, відрижка, коліки, головні болі, шкірні висипи, втома. І кількість таких нещасливців у світі досить висока — цілих 15% від усього людства. Але для них пропонується продукти рослинного походження – веганський сир, сир тофу, рослинне молоко, вершки. Більш детально перелік цих продуктів ви зможете побачити на сайті українського інтернет-магазину « Пан – і – Веган» і навіть замовити їх.

На замітку! Уважний споживач, купуючи сир в будь-якому супермакеті, буде звертати увагу на склад продукту на етикетці. При виробництві більшості молочних сирів, крім ферментів (ензимів) та живих культур мікроорганізмів, найчастіше виробники використовують хлористий кальцій, сіль, нітрати, лізоцим, барвники, прянощі та спеції, вітаміни, БАДи, фосфати згідно із нормами ГОСТу і технологічної інструкції. А у складі рослинного сиру цих інгредієнтів, крім солі кухонної і регулятора кислотності, немає.

Цікаві факти про сир

             Найдорожчий сир виготовляють у Швейцарії на фермі Moose House із молока лося. Причому тварину можна доїти виключно у певний час. Сам процес доїння займає не менше трьох годин. Вартість лосиного сиру дорівнює приблизно тисячу євро за кілограм. Звичайно, вище перерахованих інгредієнтів у такому продукті немає. Для виготовлення елітного сиру беруться тільки натуральні компоненти і виробляють делікатес у обмежених кількостях. Експерти вважають, що такий продукт надзвичайно корисний для здоров’я, адже молоко лося з давніх-давен використовували в медичних цілях. Буде також цікаво знати, що:

  • Вперше сир почали готувати ще 7000 років тому до нашої ери. Більшість дослідників вважають, що перший сир з’явився на Близькому Сході.
  • У минулому сир вважався дуже цінним подарунком. Королеві Великобританії Вікторії в подарунок під час одруження піднесли величезне колесо сиру «Чеддер», що важить понад 1000 фунтів, або близько 450 кг.
  • Майже сто років вчені з’ясовували та сперечалися, звідки беруться дірки у сирі. Американець Вільям Кларк у 1917 році встановив, що «очі» — результат життєдіяльності бактерій, що містяться у молоці. Бактерії виділяють вуглекислий газ, утворюючи порожнини у сирі.
  • За свідченнями істориків, полотно Сальвадора Далі «Плинний годинник» було написане з натхненням, що з’явилося під впливом дегустації сиру «Камамбер».

Тож кожному бажаємо їсти смачний унікальний продукт і хай він надихає на добрі справи, або ж створює хороший настрій!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору