«Швидка» виїздить до шосткинців за новими правилами

Здоров'я, Медицина 11:30, 7.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Кабмін поділив звернення до “швидкої” на 4 категорії: критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні. За новими правилами «швидка допомога» виїздить до шосткинців з 1 січня цього року.

До категорії критичних відносяться такі звернення, де хворі або потерпілі перебувають у невідкладному стані, потребують реанімаційних заходів, є загроза їхньому життю. Також — це пацієнти, у яких відсутнє дихання або є кровотеча. Крім того, до цього розряду віднесли пацієнтів з будь-яким видом травм, з ураженням електричним струмом, блискавкою, інтоксикацією, отруєнням, гострими і хронічними захворюваннями. У такому випадку «швидка допомога» має приїхати до хворого за 10 хвилин.

Екстрені виклики стосуються пацієнтів, які перебувають у невідкладному стані, є загроза їхньому життю і здоров’ю, може бути різке погіршення стану в разі несвоєчасного надання допомоги. Крім того, у пацієнта є порушення свідомості, кровотеча, ознаки гострого коронарного синдрому (прим. — коли є підозра на гострий інфаркт міокарда), ознаки гострого мозкового інсульту, розлад дихання. Бригада має 20 хвилин на приїзд.

Неекстреними вважаються виклики, коли стан пацієнта не відноситься до невідкладних, а відстрочка надання медичної допомоги не призведе до погіршення стану, але пацієнт потребує оцінки свого стану медиком.

Непрофільні звернення — виклики щодо потерпілих або хворих, стан яких не є невідкладним. Хворий не потребує оцінювання стану на місці. Диспетчер порекомендує звернутися до лікаря, що надає первинну медичну допомогу, з яким укладено декларацію.

Додатково запровадили граничні відхилення від показників пунктуальності, що дозволить оцінити ефективність роботи медиків. Є обставини, які не залежать від бригад, але вони не повинні виникати занадто часто. При форс-мажорах швидка може запізнюватися на критичні випадки не більше ніж у 25% випадків. При викликах до екстрених пацієнтів допускається перевищення нормативу, але не більше ніж у 15 % випадків.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору