Дерматолог
Авто Світ

Штрафи за вирубку дерев у межах міста зростуть удесятеро

Екологія 15:14, 2.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 3805, який передбачає зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та посилення відповідальності за рубку дерев в межах населених пунктів, повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції.

За словами глави ДЕІ Андрія Мальованого, грошове стягнення за порушення за 153 статтеюКодексу про адміністративні правопорушення збільшиться у близько 10 разів.

“Штраф за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників на об’єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів (стаття 153 КУпАП) підвищується до 1 700 – 3 400 гривень для громадян та 5 100-8 500 гривень для посадових осіб. Раніше штраф становив 170-510 гривень та 510-850 гривень відповідно”, – зазначив Андрій Мальований.

Також у КоАП буде введена нова стаття 246-1, яка передбачає, зокрема, позбавлення волі терміном до трьох років.

“За умисне знищення, пошкодження дерев, чагарників у населених пунктах, що заподіяло істотну шкоду, передбачені штраф для громадян розміром 8 500-17 000 гривень, виправні роботи на строк до двох років, обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк. Істотною шкодою вважається така, що у 20 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Тобто, якщо вирубка дерев нанесла збитків на 340 гривень, порушник заплатить штраф понад 8 тисяч гривень”, – підсумував Андрій Мальований.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Melt

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору