Шосткинський лісгосп нагадує про заборону відвідувати лісові насадження під час найвищої пожежної небезпеки

 Поділитися

Поділитися в

Зараз, у спекотну погоду, на Сумщині встановлено найвищий 5-й клас пожежної небезпеки.

Інженер з охорони та захисту лісу Шосткинського лісгоспу Анатолій Дощин нагадує: під час найвищого класу пожежної небезпеки розпорядженням Сумської ОДА з 23 квітня введено заборону відвідування лісів населенням, а також в’їзд будь-яких транспортних засобів на територію лісових масивів, за виключенням транспорту, який обслуговує лісовий масив. Тобто навіть збір грибів та ягід у лісі поки заборонений.

За порушення вимог пожежної безпеки передбачені штрафні санкції – від 1530 до 4590 гривень на громадян, або до 15300 гривень на посадових осіб. Якщо ж порушення правил безпеки призвело до пожежі, порушникам загрожує штраф від 4590 гривень до 15300 гривень, посадовим особам – від 10 200 до 30 600 гривень.

Варто пам’ятати, що біля Шостки розташовані заказники місцевого значення – Богданівський, Ушинський, Дубрава. При порушенні правил пожежної безпеки у масивах природно-заповідного фонду передбачені ще більші штрафи: від 6120 гривень до 12240 гривень на громадян. На посадових осіб – від 21420 гривень до 30600 гривень.

Контролюють дотримання пожежних вимог у лісах та мають право притягнути до відповідальності (штрафу) інспектори з охорони природи, лісова охорона, працівники ДСНС та поліція.

ЗІЛ-130 – пожежна машина Шосткинського лісгоспу

  Серед загальних протипожежних вимог протягом пожежно-небезпечного періоду для населення також заборона розведення багать у лісі, не можна палити, кидати у лісі недопалки, крім місць відпочинку, залишати у лісі обмащені бензином, гасом, мастилом та іншими горючими матеріалами ганчірки чи інші відходи. Ніколи, не лише під час високого класу пожежної небезпеки, не можна заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна. Заборонено ремонтувати авто та механізми з несправною паливною та іскрогасною системою. Незабаром розпочнеться сезон полювання: лісівники нагадують про заборону використання пижів, виготовлених з горючих або здатних тліти матеріалів. Заборонено випалювати траву та рослинні залишки на землях лісового фонду, а також прилеглих ділянках, у тому числі проводити сільгосппали.

Автомобіль для підвозу та дозаправки пожежного автомобіля технічною водою під час великої пожежі

 Дбаючи про захист лісів від вогню, цього року ДП «Шосткинське лісове господарство» передбачило значну суму коштів для підготовки до пожежно-небезпечного періоду.

Пожежні команди лісгоспу забезпечили додатковим пожежним інвентарем – лопатами, сокирами, граблями, ранцевими обприскувачами, пожежними рукавами, захисними костюмами, технікою, придбали дві борони для прокладки мінералізованих смуг, провели ремонт лісопожежної станції лісгоспу та поповнили необхідне пожежне устаткування.

Ліс під надійною охороною!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору