Шосткинські медпрацівники розповіли, як та коли можна отримати бустерну дозу вакцини проти COVID-19 + Відео

Здоров'я 17:40, 12.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Медичний директор Шосткинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Мазур зазначає, що, згідно рекомендацій Національної групи експертів з імунопрофілактики та розпорядження Міністерства охорони здоров’я, в Україні запроваджена третя, бустерна вакцинація проти COVID-19.

– Третя бустерна доза дозволяє людині отримати додатковий захист від COVID-19. З плином часу імунна відповідь людини дещо знижується, тому третя доза підсилює імунну відповідь і запобігає важкому перебігу хвороби та летальним випадкам. На сьогодні в Шосткинській територіальній громаді вже отримали бустерну дозу 79 осіб. Наші заклади вакцинують всіма вакцинами, наявними на сьогодні в Україні та затвердженими для використання на території держави. Наші центри вакцинації на сьогодні працюють в амбулаторіях №1, №3 та Центрі масової вакцинації Центру «Юність», – пояснює фахівець.

Загальна кількість осіб, які на сьогодні отримали повний курс вакцинації у Шосткинській громаді, складає приблизно 48% дорослого населення.

Бустерну дозу на сьогодні дозволено отримувати особам, віком від 18 років. Для отримання бустерної дози МОЗ рекомендує вакцини на платформі МРНК. Тобто це «Pfizer Comirnaty» або «Moderna». За деяких обставин дозволено використовувати і інші вакцини – «AstraZeneca» або «CoronaVac». Термін для проведення бустерної дози складає від 6 до 9 місяців від проведення другої дози.

На сьогодні в Україні існує поняття додаткової і бустерної дози.

Олександр Мазур пояснив, що додаткова доза – це третя доза вакцини проти COVID-19. Вона розглядалася для уразливих  груп населення, які страждають на тяжкі хронічні захворювання, або перебувають на обліку та отримують лікування профільних спеціалістів. Це онкохворі, що проходять курси хіміотерапії, пацієнти, які отримують високі дози гормонів, перебувають на гемодіалізі чи мають часті переливання крові. За рекомендаціями профільних спеціалістів, такі пацієнти отримували третю додаткову дозу. Це щеплення проводили не раніше, ніж через 28 днів після другої дози.

Ця категорія пацієнтів також має право на отримання бустерної дози через 3-6 місяців.

Після отримання третьої бустерної дози в кінці січня буде можливість у додатку «Дія» формувати сертифікат про вакцинацію, який діятиме 270 днів від отримання третьої дози.

– Із нашого досвіду вакцинації пацієнтів, усі ці 79 осіб, які вакцинувались бустерною дозою, вакцинацію втретє перенесли легше, ніж попередні дози вакцин, – зазначає Олександр Мазур.- Наразі розглядється необхідність і четвертої дози через певний проміжок часу. Все буде залежати від розвитку інфекційного процесу в державі.

Директор Шосткинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги наголосив, що єдиним методом профілактики коронавірусної інфекції залишається вакцинація:

– Це дієвий метод, тому запрошуємо всіх, хто ще не отримав, або отримав і піклується про своє здоров’я, приходити та вакцинуватися!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору