Шосткинська рятувально-водолазна служба: мужні та самовіддані фахівці! + Відео

Безпека 13:23, 11.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Понад 16 років на території Шосткинщини працює комунальна установа «Шосткинська міська рятувально-водолазна служба». Утім заснована вона набагато раніше: до 2005 року водолазна станція працювала під керівництвом Сумської рятувально-водолазної служби.

«У нашому штаті 5 людей: 2 водолази-рятувальника, медпрацівник, бухгалтер і керівник. Основне завдання нашої служби – це порятунок людей на водах, надання невідкладної допомоги, пошук потопельників. Якщо звертаються з поліції – то ще й пошук предметів під водою», –  розповідає Ірина Міщенко, медична сестра Шосткинської міської рятувально-водолазної служби.

Послугами рятувально-водолазної служби користується не тільки наша громада, а й мешканці Ямпільщини, С.-Буди, Кролевеччини.

Аби завжди бути у формі, водолази постійно навчаються. Регулярно відбуваються тренувальні спуски у зимовій період, проходять теоретичні заняття з медичного забезпечення, практичні заняття з водолазної справи. Паралельно проводиться перевірка водолазного спорядження.

«Щороку наші співробітники, окрім медогляду, проходять переатестацію на кваліфікацію у Києві та морській школі», – додає Ірина Міщенко.

«Водолаз-рятувальник – професія для сильних духом та фізично витривалих людей. Під водою не видно нічого, навіть власних рук. Тому працюємо навпомацки і це займає багато часу», – запевняє Руслан. Він уже понад 10 років працює водолазом.

Водолази повинна вміти приборкувати власні емоції, не панікувати в екстремальних ситуаціях. Адже вода не пробачає помилок.

Щороку з 1 червня по 31 серпня рятувальники Шостки контролюють безпеку на Галенківському озері. Розповідають – роботи чимало.

Мріють про сучасне обладнання та устаткування, яке значно покращило б якість та швидкість їх роботи.

Усього на Сумщині подібних комунальних установ не більше чотирьох.

«Ми зберегли, ми маємо намір розвиватися. Безпека на воді це дуже важливий аспект життєзабезпечення нашої громади», – говорить в.о. міського голови Ольга Ткаченко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору