Старовинна монастирська iкона – складень стала першим експонатом нового вiддiлу Шосткинського краєзнавчого музею

Історія 15:05, 13.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Вiддiл присвячено Скоропадським – засновникам Гамаліївського Свято-Харалампієвського монастиря.

Унiкальну ікону-складень передав музею міський голова Микола Нога, якому цю сiмейну релiквiю подарувала мешканка Шостки. На іконі-складені посередині зображений образ Св. Миколая в оточеннi 12-ти апостолiв. Такі святинi в минулому носили монахи або священнослужителі у себе на грудях.

Головна зберігачка фондів музею Тамара Крупеня високо оцінює складень. Та ще й зберігся він, каже, досить добре, річ не потребує жодного відновлення.

Окрiм iкони-складня вiддiл “Музей Скоропадских” поповнився терницею, кроснами та iншими старовинними речами побуту з села Гамаліївка. Зокрема, передано 2 полотняні сорочки – чоловічу і жіночу. Повсякденний одяг зшитий з домотканого полота, при чому вручну. Цi експонати подарувала музею жителька села Гамалiївки, колишнiй депутат села 3-х скликань, вчителька англiйськоi мови Шосткинської школи № 7 Тетяна Олексiївна Сподарець.

Спiвробiтники нового вiддiлу звертаються до мешканів громади з оголошеням про збiр старовинних речей, якi пов’язанi з Гамалiївським монастирем, селом Гамалiївка, родом Скоропадських. У разi наявностi таких старовинних речей та бажання їх зберегти належним чином та передати нащадкам, можна звертатися до Шосткинського краєзнавчого музею за адресою: вулиця Свободи, 53 та за телефоном 097-090-91-03.

Відтепер зберігатимуться у фондах краєзнавчого музею і 13 фотокопій із зображеннями Гамаліївського Свято-Харалампієвського монастиря у різні часи. Наприклад, на 2-х з них зафіксовано монастир у період занепаду.

Ці світлини обов’язково увійдуть в експозицію, присвячену історії монастиря в Гамаліївці та її засновникам – роду Скоропадських.

Фото зі сторінки у Фейсбук Олени Чанцевої-Коваленко

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору