З 1 липня в Україні вводиться платне розмитнення автомобілів, щоб наповнити державний бюджет і протидіяти корупції. Безкоштовним залишиться тільки розмитнення електромобілів. При цьому процедуру спростили, тепер водії можуть самостійно розмитнити авто через “Дію”.

Як розмитнити авто через “Дія”

У додатку “Дія” можна буде заповнити електронну декларацію та здійснити реєстрацію. Послугу збираються запустити до 1 липня. Працювати вона буде приблизно наступним чином.

1.Власник вводить VIN-код автомобіля.

2. Система підраховує вартість розмитнення.

3. Вводяться додаткові дані про машину.

4. Автомобіль реєструється на порталі “Дія”.

Від розмитнення повністю звільнені електрокари, а автомобілі з гібридним двигуном мають ставку у два рази менше.

Формула розмитнення авто в “Дія” – у скільки обійдеться процедура

Розмитнення старих авто з великим пробігом за новим законодавством буде дешевше. Чим старше автомобіль, тим в меншу суму власнику обійдеться розмитнення.

Наприклад, за 1,5 літрову нову машину доведеться заплатити 3960 євро, за 8-річну – 1530 євро, а за 15-річну – всього 1260 євро. А в 2027 році розмитнення 8-річного автомобіля коштуватиме 1081 євро.

Формула розмитнення автомобіля 2022 / фото fra.org.ua

В цілому вартість розмитнення розраховується за складною формулою. Крім віку машини, на вартість буде впливати обсяг і тип двигуна, а також податок на розкіш (тільки для нових авто вартістю від 375 мінімальних зарплат).

Ввезення авто класу Євро – 2 і вище буде як і раніше дозволений. А сертифікація машини стане добровільною, що дозволить заощадити кілька тисяч гривень.