Росіяни і досі не забрали із Сум тіла своїх військових, які загинули у перші дні війни
Поділитися в
Копіювати посилання
Тіла російських військових, які загинули на Сумщині в перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну досі не забрали їхні товариші по службі. Нині трупи у спецпакетах лежать просто неба, повідомляє Суспільне.
“Вони не потрібні тій стороні, вони їх не забирають, вони залишаються у нас і становлять дуже велику загрозу, перш за все екологічну. Розкладаючись, людське тіло виділяє трупну отруту”, – розповів Суспільному в.о. директора управління охорони здоров’я Сумської обласної військової адміністрації Анатолій Котляр.
Тіла – без документів, впізнавальних знаків і їх важко ідентифікувати.
“По нормі гуманітарного міжнародного права, треба взяти біологічні забори для того, щоб потім визначити по ДНК – хто це”, – розповідає Анатолій Котляр.
Щоб зберігати трупи, Сумська військова адміністрація замовила 10 рефрижераторів. Утім, через блокування залізниці їх не змогли доставити. Тому знайдені тіла військовослужбовців армії агресора зараз упаковують в поліетиленові пакети і зберігають їх.
“Потрібно визначати місця, де їх тимчасово прикопувати, а після того, як переможемо, ми кожного з них ідентифікуємо і повернемо їхнім батькам” – говорить Анатолій Котляр.
Місце, де будуть тимчасово ховати загиблих, поки не визначили. За словами Анатолія Котляра, цим займуться днями.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!


Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: