Річку Шостка та Галенківське озеро перевірили на наявність холерного вібріону

Безпека, Здоров'я 16:27, 28.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

 З червня, згідно загальноукраїнської системи епідеміологічного нагляду і моніторингу за холерою, Шосткинським відділом Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб розпочато відбір та доставку до обласної лабораторії  проб води з відкритих водойм для дослідження на наявність збудника холери.
 Як інформують у відділі, за результатами досліджень проб води, відібраних 20 червня поточного року з рекреаційної зони річки Шостки (озеро Галенківське) холерний вібріон не виділено.
 Вказані дослідження будуть проводитися двічі на місяць до вересня включно.
 Медики нагадують: холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу та при побутових контактах.
Довідково
За матеріалами МОЗ України, холерний вібріон може тривалий час зберігати життєдіяльність:
•у воді та харчових продуктах за кімнатної температури — протягом 2-5 днів,
•на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення — впродовж 8 годин,
•за низьких температур та у морській воді — понад 2 тижні.
Разом з тим, збудник холери гине протягом хвилини кип’ятіння води, є малостійким до висушування, впливу прямого сонячного опромінення та дуже чутливим до дії звичайних дезінфектантів.
Від потрапляння збудника хвороби в організм до перших симптомів минає 1-5 днів. Проявами захворювання є діарея, нудота та блювання, судоми, зміна рис обличчя (западання очей, посиніння губ і вушних раковин), зниження температури тіла та еластичності шкіри.
Важливо, що холера може бути смертельною. За важкого або середнього перебігу і без адекватної медичної допомоги смерть може наступати через втрату рідини та електролітів.
Серед інших тяжких наслідків інфікування є зневоднення, шок, зниження рівня цукру в крові, зниження рівня калію, ниркова недостатність.
Важливо: якщо вчасно отримати медичну допомогу, холеру можна вилікувати. Тому за появи перших симптомів необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Під час терапії важливо відновити кількість рідини та баланс мінералів в організмі. Для цього застосовують регідратаційні розчини.
ЕФЕКТИВНИМИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ЗАХВОРЮВАННЮ ХОЛЕРИ Є ТАКІ ЗАХОДИ:
•дотримання гігієни рук та продуктів харчування;
•очищення та миття зон приготування їжі та посуду безпечною водою з мийним засобом, а також їх повне висихання перед повторним використанням;
•кип’ятіння води упродовж щонайменше хвилини (навіть якщо йдеться про воду для миття рук);
•використання (за можливості) бутильованої води;
•відмова від купання у неперевірених водоймах.
 З початку червня на холеру в Україні обстежено 545 пацієнтів із гострими кишковими інфекціями на холеру.
В жодному з досліджених зразків не було виявлено холерних вібріонів. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
«З 1 червня розпочався посилений епіднагляд за холерою. Так відбувається кожного літа, адже це сприятливий час для поширення цього захворювання. За перші два тижні з 1874 пацієнтів із гострими кишковими інфекціями на наявність холери було обстежено 545 осіб. Холерних вібріонів у обстежених виявлено не було», — наголосив Ігор Кузін.
 Він також пояснив, що окрім обстеження хворих, також проводиться і дослідження зразків навколишнього середовища. Так, за цей період було досліджено понад 550 проб прісної води, 47 проб морської води та 215 проб стічної води. За результатами досліджень холерних вібріонів виявлено не було.
Загалом за другий тиждень червня вдалось дослідити у майже 4 рази більше проб об’єктів довкілля, ніж тижнем раніше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору