Протягом пів року 40 мешканців Шостки та району звернулися за медичною допомогою через напад тварин

 Поділитися

Поділитися в

 Епідемічна ситуація щодо захворюваності людей на сказ залишається нестійкою і вкрай напруженою, повідомляє Шосткинський районний відділ Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
 Цьому сприяє збільшення чисельності бездоглядних, не вакцинованих собак і котів , з’явлення диких м’ясоїдних в селах та містах, посилюється загроза формування вогнищ сказу в населених пунктах через контакт диких м’ясоїдних з бродячими, домашніми,сільськогосподарськими тваринами.
В Сумській області останній випадок захворювання сказом зареєстровано у 2011 р. Характерні симптоми захворювання – світлобоязнь, порушення ковтання, гідро- та аєрофобія. Захворювання має тяжкий перебіг та призводить до загибелі хворого.
Протягом 2021 року серед мешканців м. Шостки та Шосткинського району зареєстровано 89 осіб (з них 23 дитини), які звернулись за медичною допомогою внаслідок нападу тварин, за 6 місяців 2022 року зареєстровано 40 осіб (з них 8 дітей).
 За даними фахівців відділу ОЦКХП, ускладнює ситуацію зростання в населених пунктах кількості безпритульних собак та котів, неповне охоплення профілактичними щепленнями домашніх тварин, порушення правил утримання їх власниками.
 Найважливіше у профілактиці зараження сказом – уникати контакту з дикими та безпритульними тваринами.
У випадку укусів, подряпин будь-якими тваринами необхідно: промити рану водою;
для зупинки кровотечі стисніть рану на декілька хвилин (бажано стерильною серветкою);
обробити рану йодом; накласти марлеву пов’язку та негайно звернутися до лікувально-профілактичного закладу для отримання кваліфікованої медичної допомоги.
Тварину, яка укусила людину, потрібно, за можливості, ізолювати або з’ясувати її місце знаходження для спостереження за нею для визначення щодо її зараження на сказ.
 Якщо тварина була вбита або померла після нападу, проводять вірусологічне дослідження частини її тіла (голова).
 Сказ майже не піддається лікуванню і, у більшості випадків, призводить до загибелі хворого. Лише своєчасна профілактика зараження може врятувати від захворювання.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору