Прості кроки до енергоефективності в побуті!

 Поділитися

Поділитися в

У осінньо-зимовий період збільшується навантаження на електричні мережі, оскільки люди активно використовують обігрівачі разом із іншими приладами. Особливо це актуально в “пікові” години навантаження – з 8:00 до 11:00 та з 16:00 до 22:00. ПАТ “Сумиобленерго” дає кілька порад, як заощадити електроенергію та, відповідно, ваші кошти.

 1. Виходячи з приміщення, завжди вимикайте світло. А перед виходом з дому надовго вимкніть із розеток всі побутові прилади, крім холодильника. У режимі очікування більшість із них продовжують споживати електроенергію.
 2. Використовуйте енергозберігаючі лампи замість ламп розжарювання. Вони не тільки економлять електроенергію, а й служать у 5-8 разів довше.
 3. Купуйте побутову техніку класу А, А+, А++. У порівнянні з приладами більш низького класу енергоспоживання, вони споживають на 30-40% менше електроенергії.
 4. Правильно використовуйте електрочайник. Він споживає від 2 до 3 кВт. Щоб заощадити електроенергію, дотримуйтеся простих правил: кип’ятити стільки води, скільки потрібно в цей момент, і своєчасно видаляйте накип.
 5. Не допускайте нагрівання холодильника прямими сонячними променями і не ставте його біля плити або батареї опалення. Також необхідно своєчасно розморожувати його й ніколи не ставити всередину гарячі страви.
 6. Завантажуйте пральну машину згідно з інструкцією. Занадто велике або дуже маленьке завантаження не дозволяють економно витрачати енергоресурси.
 7. Частіше міняйте пилозбірник у пилососі. Переповнений мішок або контейнер спричиняє споживання електроенергії на 40% більше, ніж порожній.
 8. Налаштуйте в комп’ютері режим енергозбереження, при ньому можна заощадити до 50% електроенергії.
 9. Вмикайте кондиціонер лише тоді, коли закриті всі вікна й двері, інакше він буде охолоджувати вулицю або інші приміщення.
 10. Перейдіть на багатотарифний облік електроенергії, який дозволить Вам економити кошти під час використання електроприладів вночі. Більше про це – читайте за посиланням.
 11. За можливості, вмикайте пральну машину, бойлери чи інші електроприлади після 22:00 чи зранку до 08:00.

Сюжет про багатотарифний облік електроенергії дивіться тут.

За додатковою інформацією звертайтеся до кол-центру ПАТ “Сумиобленерго” – 0 800 300 247.

ПАТ “Сумиобленерго” звертається з проханням до всіх споживачів розумно використовувати електричну енергію! Адже стабільна робота енергетичної мережі області та країни залежить від кожного з нас.

Також, нагадуємо, треба дотримуватися правил електробезпеки. Читайте про них за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору