Профілактика дефіциту вітаміну Д

Здоров'я, Споживач 17:06, 24.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

вітамін д

“Сонячний” вітамін грає величезну роль в житті людини. Організм дуже гостро реагує на нестачу вітаміну Д. Його низький рівень знижує імунітет та дозволяє різним хворобам швидко розвиватися. Тоді як достатній рівень вітаміну Д навпаки істотно допомагає боротися з різними вірусами та інфекціями. Особливо важливий вітамін Д для дітей https://zdravica.ua/vitamin-d, тому що саме цей елемент дозволяє дитині правильно рости та розвиватися. У цій статті ми поговоримо про те, як уникнути дефіциту цього важливого вітаміну.

Джерела вітаміну Д

У природі немає більш унікальних вітамінів, ніж вітамін Д. Людський організм здатний виробляти його самостійно під впливом сонячних променів. Фантастика, чи не так? Але що робити, якщо в країні проживання більше хмарних днів, ніж сонячних? Багато хто відразу вдається до прийому біодобавок. Їх, до речі, можна замовити в інтернет-аптеці «Здравиця». Це, безумовно, раціональний варіант, але важливо підібрати правильне дозування, щоб не допустити надлишку вітаміну Д в організмі, оскільки наслідки від цього не кращі, ніж від його нестачі. Насамперед, його варто шукати у продуктах харчування. Збалансованого раціону може бути достатньо, якщо дефіцит невеликий. Молоко та молочні продукти часто збагачують вітаміном Д для кращого засвоєння кальцію. Також корисні жирні сорти риби, наприклад тунець, скумбрія, риб’ячий жир, сир, яйця, гриби.

Чим небезпечний надлишок вітаміну Д в організмі

Фахівці виділяють дві форми надлишку вітаміну Д: хронічну та гостру. Найчастіше токсичний вплив вражає дитячий організм. При гострій формі у дітей проявляється млявість, блювання, блідість, розлад кишечника, свербіж шкіри. При хронічній – симптоми наростають протягом певного проміжку часу та виявляються у вигляді відсутності апетиту, порушення сну, дратівливості, болю у кістках. Приймати вітамін Д потрібно у рекомендованих дозах, які заповнюють дефіцит конкретного організму. Тому насамперед важливо зробити аналіз рівня вітаміну в крові.

Як уникнути нестачі вітаміну Д у дітей

Профілактика має бути комплексною і починатися ще тоді, коли дитина перебуває у материнській утробі. Майбутній мамі потрібно багато відпочивати, особливо на свіжому повітрі, дотримуватись режиму, збалансовано харчуватися. У період формування кісток малечі, потреба у вітаміні Д значно зростає, а отже необхідно приймати додаткову дозу. Після народження дитини, для профілактики дефіциту важливо зберігати грудне вигодовування якомога довше. У раціоні матері-годувальниці повинні переважати продукти з підвищеним вмістом вітаміну Д і кальцію. Також у якості профілактики, для малюка будуть корисні щоденні прогулянки на свіжому повітрі, лікувальна гімнастика та масаж.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору