Проблема УПЦ МП: що робити з останнім оплотом впливу москви в Україні?

Релігія 13:38, 15.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

заборона упц мп в Україні

Наразі усім нам має бути зрозуміло, що російської церкви в Україні не повинно бути апріорі. Це питання потрібно було вирішувати раніше, але маємо те що маємо. Слід розуміти, що УПЦ Московського патріархату є уособленням псевдо релігії та провідником ідеології, яку ми постійно чуємо від сигаретного патріарха кирила гундяєва, що з легкої руки російської ФСБ зійшов на патріарший престол в Москві.

Трохи історії

Усі пам’ятають події 2018-2019 років, коли вирішувалося питання надання томосу автокефалії та утворення Української православної церкви (УПЦ), незалежної від московського патріархату. Важливість цієї події багаторазово обговорювалась.

В результаті отримання автокефалії Україна розірвала останню міцну пуповину міфічної спорідненості між українським та російським народами, насправді уявну та неіснуючу, що стало остаточно з’ясовано в результаті жахливих подій, що відбуваються в нашій країні починаючи з 24 лютого 2022 року.

В будь-якому випадку події січня 2019 року слід вважати зворотною віхою в новітній історії України, адже відокремлення від УПЦ МП стало черговим цвяхом в труну залежності української держави від країни, що є наразі головним ворогом нашого народу.

Що ми маємо на сьогоднішній день?

Здавалося, динаміка відторгнення українським населенням УПЦ МП на користь УПЦ, а також тихоплинне протистояння на Донбасі в останні роки не заважало нормальному співіснуванню церков однієї конфесії.

Все змінилось нещодавно. Слід розуміти, що УПЦ МП є таким же уособленням та носієм «русского мира», як і будь-яка парафія на росії, кожна з яких з легкої руки патріарха кирила призиває російських парафіян підтримувати «спецоперацію» проти України.

Так, синод УПЦ МП у свої риториці підтримує захисників України та виказує готовність надавати благодійну підтримку нужденним. Водночас ця релігійна організація вважає помилковими діяння уряду попереднього президента Петра Порошенка щодо утворення Української православної церкви та звинувачує його у розколі між двома патріархатами.

Насправді все це на досить важливо. Після того, що сталося в кінці лютого відомо одне. В Україні немає місця для російської церкви з її єзуїтським проімперським корінням та кровними зв’язками з прокремлівським московським патріархатом.

Звичайно реорганізація релігійної сфери має проходити цивілізовано. Почерпнути більше інформації щодо розвитку подій в питаннях церкви, а також дізнатися про новини політики можна на сайті Новинарня.

В будь-якому випадку викорінення останньої надії москви на вплив в Україні є важливим завданням як для політиків, так і для усіх свідомих українців. Щодо останніх, починаючи з березня цього року фіксується стрімкий відтік парафіян від УПЦ МП до справжньої Української православної церкви, і це є найяскравішим відображенням поточної ситуації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору