Полиция не открывала уголовных производств в отношении депутата горсовета

 Поділитися

Поділитися в

Вчера, 6 февраля, в Интернете была распространена информация о том, что  депутату Шосткинского горсовета Николаю Лифиренко грозит до 5 лет за «поширення та пропаганду комуністичної символіки».

«Суть кримінальних правопорушень полягає в тому, що на носіях зовнішньої реклами, які належать місцевому депутату Миколі Ліфіренко, в 2019 році на загал була зображена заборонена законом комуністична символіка. На даний час є дві експертизи, які встановили факт, що дійсно ці зображення є забороненими законодавством України. Чекаємо на чесне та всебічне слідство. Хочеться нагадати слідству, що за кожний проступок винна особа несе окрему юридичну відповідальність, та підозру депутату місцевої ради оголошує Прокурор області», – написал в блоге на сайте «Данкор онлайн» заместитель главы областной организации партии «Правий сектор»  Константин Паращенко.

Как сообщили в Шосткинском отделе полиции, уголовные производства были открыты не в отношении депутата горсовета, а по факту размещения на биг-бордах в нашем городе, якобы, коммунистической символики.

«Підозру нікому не оголошено. Кримінальні провадження розслідуються», – проинформировали в отделе полиции.

Директор ООО «Телеком-Радио» Николай Лифиренко рассказал Шостка.INFO, что речь о поздравлениях с 9 Мая, которые были размещены на трех биг-бордах. Там, в частности, был изображен Орден Отечественной войны, на котором есть серп и молот.

«Вопрос неоднозначный», – говорит Николай Лифиренко.

По мнению Украинского института национальной памяти, серп и молот являются символикой коммунистического тоталитарного режима. «…Зображення ордену Вітчизняної війни (рос. Отечественной войны), що містить поєднання серпа та молота є символікою комуністичного тоталітарного режиму і не може використовуватися на рекламних біг-бордах», – говорится в письме, подписанном Владимиром Вятровичем.

В то же время  в ст. 4 Закона Украины «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» сказано о том, что запрет не распространяется на случаи, использования символики коммунистического тоталитарного режима на государственных наградах, юбилейных медалях и других отличиях, которыми награждались лица до 1991 года…

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору