Поліція не відреагувала на торгівлю м’ясом у Шостці за підробними документами. Відкрити кримінальне провадження зобов’язав суд

 Поділитися

Поділитися в

У Шостці Держпродспоживслужба в судовому порядку зобов’язала органи нацполіції відкрити щодо оператора ринку кримінальне провадження по факту використання завідомо підроблених документів.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє, що на підставі скарги споживача було проведено позапланову перевірку магазину, який здійснює реалізацію м’ясопродуктів у Шостці.

За результатами перевірки склали акт та протокол про виявлені порушення, які були підписані адміністратором магазину, і застосували штрафні санкції в розмірі 47 230 грн.

Оператор ринку не погодився з застосованими штрафними санкціями та звернувся з позовом до Сумського окружного адміністративного суду. З метою уникнення відповідальності за порушення законодавства про безпечність та якість харчових продуктів оператор ринку послався на те, що в зазначеному магазині здійснював діяльність інший суб’єкт господарювання, та надав договір оренди приміщення, договори постачання та накладні на товар, які під час здійснення позапланової перевірки були відсутні.

В судовому засіданні було встановлено, що всі подані оператором ринку документи до суду є фіктивними, оскільки не були спрямовані на настання реальних правових наслідків. На численні запити суду, сторонами цих угод не було надано жодного підтвердження їх реального виконання. Оператор ринку мав реальну можливість надати відповідні докази (за їх наявності) Держпроспоживслужбі під час вирішення питання щодо застосування штрафних санкцій, однак цього також зроблено не було. Відтак, суд дійшов висновку, що подані докази свідчать лише про намагання штучно перекласти відповідальність за виявлені порушення на іншу особу, яка вже припинила свою господарську діяльність, та в такий спосіб уникнути сплати штрафних санкцій винною особою і відмовив у скасуванні застосованих штрафних санкцій.

Тому Держпродспоживслужба подала заяву до поліції щодо відкриття відносно адвокатів, які представляли інтереси оператора ринку та третьої особи, кримінального провадження, за фактами використання завідомо підроблених документів та введення суду в оману.

Органи нацполіції на подану заяву не відреагували, тому Держпродспоживслужба  оскаржила їх бездіяльність до суду. Відповідно до ухвали Ковпаківського районного суду від 7 червня поточного року по справі №592/6863/21 Сумський РУП ГУНП в Сумській області було зобов’язано внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення злочину та розпочати досудове розслідування.

Відповідно до п. 16 ч. 1 ст. 65 Закону №2042-VIII від 18.05.2017р., намагання ввести контролюючий орган в оману, з метою уникнення застосування та сплати штрафу шляхом створення і використання завідомо недостовірних документів, тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі 5 мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі 3 мінімальних заробітних плат. Крім того, відповідно до статті 358 КК України такі дії є підставою для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності у вигляді арешту на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 2 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору