Погодні підсумки січня: тепліше за норму, вітряно та з рясними опадами

Погода 18:44, 1.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

У січні на Сумщині переважала нестійка, тепліша звичайної, з коливаннями температури повітря, з частими опадами погода обумовлена активною циклонічною діяльністю. На початку другої декади під впливом антициклону відбувся заток холодного повітря, спостерігалося суттєве зниження температури повітря, пише Сумський гідрометцентр.

Починаючи з вечора 14 січня 2022 року під впливом циклону із Скандинавії пройшли опади у вигляді снігу, мокрого снігу та дощу. Кількість опадів за 14 – 15 січня склала 4-6 мм. Протягом доби 14 січня по області та 15 січня на південному заході області спостерігалось посилення вітру 20-24 м/с (I рівень небезпечності жовтий). Явище передбачено прогнозом погоди та штормовим попередженням.

Сильний вітер на Сумщині ламав дерева та гілки, які падали на електромережі. За даними ДСНС, в області були знеструмлені 160 населених пунктів. Аварійно відключені 4 лінії електропередач 10 кВ (та дві – частково) і 38 трансформаторних підстанцій, повідомили в обленерго.

Середня місячна температура повітря у січні становила 3-4° морозу, що на 1,5-2° вище за норму. Максимальна температура повітря в першій декаді місяця підвищувалась до 4-6° тепла. Мінімальна температура повітря вдругій декаді січня знижувалася до 18-22° морозу.

Опадів за місяць випало 45-90 мм, що складає 120-200% місячної норми.

Середня висота снігу на полях з озиминою на переважній території області на останній день січня склала 10-20 при середній багаторічній 10-17 см.

Промерзання ґрунту на кінець січня на переважній території дорівнювало 16-32 при нормі 39-56 см.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору