Пляшечки для годування новонароджених: рекомендації по підбору

 Поділитися

Поділитися в

Найсмачнішим для немовляти є мамине молоко, але з різних причин доводиться переходити на штучне або змішане вигодовування, і тоді без спеціальних пляшечок не обійтися. До появи скляних та пластикових моделей, дорослі намагалися використовувати різні аксесуари, щоб нагодувати дітей. Так у Середньовіччі для цього пристосували роги дрібної худоби, з закріпленими на них шкіряними наконечниками.

Між 16 та 18 століттями у Європі використовують різні посудини, що за формою нагадували колби, чайники або кавники, а також соусники й ложечки, схожі на човники. А основними матеріалами були кераміка, шкіра, дерево, кістки тварин. Залежно від рівня достатку родини також використовувались олов’яні або срібні ріжки.

Сучасні матеріали

Перший патент на скляну пляшечку зі спеціальною трубочкою для годування був виданий у 1841 році в США. Довгий час саме скло залишалось єдиним матеріалом для виготовлення таких виробів. Основною перевагою була можливість стерилізації, але вони були надто важкими та крихкими. А осколки скла – це завжди потенційна небезпека для мами й для немовляти. Як тільки пластикові варіанти з’явилися у продажу, батьки відразу ж відзначили їхні практичні переваги – легкість, міцність, довговічність.

Сьогодні для виготовлення пляшок для годування використовуються такі матеріали:

  • Скло. На думку багатьох експертів саме скляні вироби є найбільш екологічними у порівнянні з іншими пропозиціями. Їх легко мити та стерилізувати, нанесена шкала не стирається. Для виготовлення застосовується вогнетривке скло, тому воно не трісне, навіть якщо вміст буде досить гарячим. Але малюки не можуть самостійно утримувати такі варіанти, та основними недоліками є складності з рівномірним прогріванням і відсутність стійкості до механічних пошкоджень.
  • Термостійкий пластик. Пляшечки з цього матеріалу відрізняються різноманітністю форм і розмірів. Вони дуже легкі, їх зручно брати в дорогу, а зміцнілий малюк зможе утримувати таку модель самостійно. Вироби з термостійкого пластика можна стерилізувати, але при багаторазовому виконанні цієї процедури вірогідна поява нальоту, матеріал тьмяніє, а під впливом ягідного соку чи пюре забарвлюється. На деяких моделях при тривалому застосуванні стирається шкала, з’являються дрібні тріщини.
  • Силікон. Має м’яку текстуру й викликає приємні тактильні відчуття. Такі моделі легше ніж пластикові, тому часто використовуються для густої їжі. Допустимий час стерилізації – до 5 хвилин. Основні недоліки – висока вартість і схильність до зафарбування.
  • Тритан. Це міцний, прозорий, термостійкий поліестер, який застосовується для виготовлення посуду з 2007 року. Вироби з тритана за своїми показниками наближаються до скляних моделей, але мають високу стійкість до механічних пошкоджень. Вони не змінюють кольору й не фарбуються під дією їжі, не вбирають її запах. Допускається обробка окропом, але не стерилізація.
  • Поліпропілен. Такий посуд вважається екологічно чистим, відрізняється пластичністю й стійкістю до механічних пошкоджень, але з часом тьмянішає.
  • Поліефірсульфон. Кристалічний полімер з високими термічними властивостями. Такі пляшечки є прозорими та мають невеликий жовтуватий полиск. Вони легко очищаються навіть без використання спеціальних мийних засобів.

Місткість і цінові категорії

В інтернет-магазині Панама https://panama.ua/categorys/76338/ можна купити пляшечки різноманітної форми від відомих брендів, виконані з різних матеріалів, а також з вузьким або широким горлечком. Але основним показником є місткість. Вона повинна відповідати віку малюка й обсягу однієї порції. Рекомендовано для новонародженого – 215 мл, від 3-х до 6 місяців – 260 мл, а для дітей старше пів року – 330 мл. Кількість посуду залежить від того, на якому вигодовуванні знаходиться малюк. При грудному вигодовуванні досить 2 шт, а при штучному – необхідно 4-6 шт.

Залежно від вартості, цю продукцію можна розділити на 3 категорії:

  • Бюджетна. Флакони з поліпропілену стандартної форми зі звичайним горлечком, доповнені захисним ковпачком. Дизайн – з малюнком або без нього. Деякі бренди пропонують завужені по середині та доповнені пластиковими ручками моделі, які не мають оригінального оформлення. Погодьтеся, картинка у цьому випадку не так важлива, адже немовля до 4-х місяців розрізняє тільки біле й чорне, а здатність сприймати різні колорити формується до 1,5 років.
  • Середня. У цю групу входять варіанти з широким горлечком, що зручні для приготування суміші та для переливання зцідженого грудного молока.
  • Преміумсегмент. Включає вироби з вогнетривкого скла, поліефірсульфона, силікону, доповнені антиколіковою системою (перешкоджає заковтування повітря при годуванні) та додатковими опціями. Наприклад, ложечкою для годування недоношених дітей і колірним індикатором тепла.

Відзначимо також деякі практичні особливості. Шкала повинна бути опуклою, бажано, щоб в комплект входила захисна кришечка, а для малюків на штучному вигодовуванні особливою перевагою буде наявність контейнера для зберігання суміші й шейкера для її приготування.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору