Підприємці Сумщини, які допомагають армії, займаються волонтерством, зможуть отримувати компенсацію за комунальні послуги своїх приміщень, а також до 50 тис. грн. за втрачене чи зруйноване майно

 Поділитися

Поділитися в

 На Сумщині багато підприємців, які в умовах війни не згорнули свою діяльність, більше того почали допомагати іншим, волонтерити. Голова Сумської ОВА Дмитро Живицький впевнений, що таких людей треба підтримувати.
– Поки наші військові наближають Перемогу на фронті, підприємці забезпечують її економічну складову в тилу.
Економічний патріотизм – це коли ти працюєш попри все, бо розумієш, що кожна гривня сплачених податків робить країну міцнішою.  Ми розробили дієві інструменти, які допоможуть малому та мікробізнесу втриматись на плаву, – говорить  Дмитро Живицький.
 По перше, громадам пропонують  компенсувати комунальні платежі тим підприємцям, що є власниками або орендарями будівель (приміщень), які безпосередньо використовувалися для безоплатного надання послуг та/або виготовлення продукції для потреб Збройних Сил України і підрозділів територіальної оборони.
 Компенсація буде надаватися з резервного фонду місцевих бюджетів на відшкодування вартості наступних видів комунальних послуг:
  • послуги з постачання теплової енергії;
  • послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
  • послуги з поводження з побутовими відходами;
  • послуги з постачання та розподілу природного газу;
  • послуги з постачання та розподілу електричної енергії;
  • придбання дров, пелет, вугілля, інших видів палива для опалення будівель (приміщень).
 Для отримання компенсації підприємці мають подати до органу місцевого самоврядування заяву з підтвердженням безкоштовного надання волонтерської, благодійної допомоги Збройним Силам України та підрозділам територіальної оборони у період дії воєнного стану, а також інформацію щодо суми фактичної оплати комунальних послуг за кожен звітний місяць.
 По-друге, якщо в результаті воєнних дій було зруйновано майно, обладнання підприємця, з обласного бюджету на безповоротній основі планують видавати компенсацію у сумі до 50 тис грн. Найближчим часом це хочуть втілити у життя.
– Наразі пропозиції озвучені громадам Сумщини. Переважна більшість громад погодилась на це. Чекаємо зворотного зв’язку – долучайтесь до обговорення, – закликає голова ОВА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору