Підприємства, установи і організації мають терміново посилити кіберзахист, – рекомендації CERT-UA

 Поділитися

Поділитися в

 Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, оприлюднила рекомендації, дослідивши десятки цільових атак, спрямованих на виведення з ладу інформаційно-комунікаційних систем та порушення конфіденційності інформації, що в них обробляється.
 Фахівці команди визначили слабкі місця у використанні програмного забезпечення, які є найбільш вразливими для компрометації та можуть призвести до атак «вглиб» комп’ютерної мережі, викрадення паролів привілейованих облікових записів та порушення штатного режиму функціонування елементів інформаційно-комунікаційної системи.
 Враховуючи результати досліджень, CERT-UA звертається до керівників установ із рекомендацією проведення відповідних безпекових заходів:
перевірка доступних із мережі інформаційних систем,
перевірка IP-адрес щодо асоційованих вразливостей.
Детальні рекомендації доступні на порталі CERT-UA, до команди також можна звертатися за консультативно-методичною та практичною допомогою, зокрема з перевірки вебресурсів на наявність вразливостей.
 “Дотримання цих рекомендацій критично важливе у період воєнного стану, оскільки кордон безпеки у протистоянні злочинним діям агресора пролягає в кожному комп’ютері, кожному смартфоні та за кожним безпековим контуром підприємства чи організації. Дотримання правил і стандартів є внеском кожного з нас в безпеку країни. А ризик нових атак залишається надзвичайно високим від 14 січня, першої масованої кібератаки на Україну з боку агресора”, – зазначив речник ДССЗЗІ Володимир Кондрашов.
 CERT-UA нагадує, що відповідальність за забезпечення захисту інформації в системі покладається на власника системи. Та рекомендує керівникам підприємств, установ і організацій взяти питання щодо впровадження зазначених невідкладних заходів під особистий контроль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору