Сервис Центр

Первый заместитель председателя партии «Відродження» встретился с педагогами Сум + Фото

 Поділитися

Поділитися в

Вчера, 8 ноября, Сумы с рабочей поездкой посетил первый заместитель председателя партии «Відродження» Владимир Пилипенко. Об этом сообщает The Sumy Post.

В рамках визита политик, вместе с председателем Сумской областной организации партии «Відродження» Юрием Чмырем, встретился с трудовым коллективом Сумского высшего профессионального училища строительства и дизайна. В кругу педагогов они обсудили образовательную реформу, предложенную правительством.

Педагоги согласились: ситуация, в которой оказались профессионально-технические заведения, – критическая. Из-за того, что в Госбюджете-2017 не было заложено финансирование ПТУ, последние работают теперь за счет местных бюджетов и вместо развития занимаются вопросами выживания.

«Ми вважаємо, що задача педагогів — навчати дітей, а не думати, за які гроші полагодити протікаючий дах у кабінеті», – говорят представители педколлектива.

«Перекладати фінансування таких навчальних закладів з державного на місцеві бюджети — це нонсенс, адже  мова йде про суми, які має можливість профінансувати держава, але не можуть фінансувати на місцях, – отметил Юрий Чмырь. – Сьогодні вже є загроза того, що ПТУ можуть закритися і ми маємо всі шанси втратити цей напрямок освіти. А бажаючих отримати профтехосвіту сьогодні дуже багато».

Остро стоит и вопрос повышения зарплат педагогам. По словам Владимира Пилипенко, анонсируя реформу, правительство в этом вопросе просто обмануло людей.

«Кабмін роздавав обіцянки про підвищення зарплат педагогам, але чомусь ці обіцянки повинні виконувати місцеві бюджети. При цьому – відповідних додаткових ресурсів на місця Уряд не передає. Це може призвести до скорочення штатів або переведення вчителів на неповні ставки – адже фонд оплати праці в 2018 році суттєво не зросте, – отметил Владимир Пилипенко. – Цю норму необхідно прибрати із Закону про Держбюджет. Інакше вже завтра вчителі всієї країни вийдуть на акції протесту, оскільки влада банально їх обдурила. Минулого тижня така акція вже пройшла перед Кабміном. А поспілкувавшись сьогодні із педагогами Сум, я бачу, що вони теж готові підтримати київських колег і вийти на протест».

По мнению первого заместителя председателя партии «Відродження», необходимо снова вернуться к той модели оплаты труда, когда в основе начисления зарплаты педагога лежит минимальная заработная плата в 3200 грн., а не 1600 грн. прожиточного минимума. Соответствующий законопроект уже зарегистрирован народными депутатами партии «Відродження».

«У нас є законопроект 6146, який саме дозволить встановити справедливе підвищення заробітної плати — залежно від розміру мінімальної зарплати, а не прожиткового мінімуму. Ми також будемо боротися за те, щоб норму закону щодо фінансування оплати праці вчителів не з державного, а з місцевих бюджетів — виключили. Держава повинна відповідати за науку і за оплату праці педагогів», – отметил Владимир Пилипенко.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору