Переселенцям, які переїхали з зони бойових дій до нашої громади, роз’яснили, куди звернутися для отримання щомісячної державної допомоги

 Поділитися

Поділитися в

У зв’язку з військовим вторгненням РФ на територію нашої держави багато українців змушені шукати більш безпечне місце проживання. Так, і у нашу громаду переїхали люди, що залишили місця постійного проживання. На новому місці обживатися складно, необхідно багато коштів, тому держава визначила розмір допомоги внутрішньо переміщеним особам. 20 березня поточного року КабМін прийняв постанову №332, яка визначає надання матеріальної допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. На кожного дорослого внутрішньо переміщеного розмір допомоги складає 2000 гривень на місяць, для дітей та осіб з інвалідністю – 3000 гривень. Начальник Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради Антоніна Наймитенко роз’яснила, куди звернутися та які документи треба надати внутрішньо переміщеним особам, щоб отримати державну допомогу у нашій громаді.

Постановою визначено порядок надання довідки, реєстрації переселенців, а також внесено зміни до порядку надання довідки внутрішньо переміщеними особами та порядок надання матеріальної допомоги.

Ті, хто переїхав як по території України в більш безпечне місце, в тому числі і до нашої громади, обов’язково повинні звернутися до Управління праці та соціального захисту населення, або до старост, або до уповноважених осіб старостинських округів, щоб отримати довідку і статус внутрішньо переміщених осіб для отримання в подальшому матеріальної допомоги від держави.

Люди, які переїхали до нашої міської територіальної громади з іншого регіону України, повинні обов’язково бути зареєстрованими саме на тій території, де на момент їх виїзду відбувалися воєнні дії. При зверненні до Управління праці та соціального захисту населення їм необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код, неповнолітнім – свідоцтво про народження чи відповідний паспорт, ідентифікаційний код для дітей (якщо такий є), людям з інвалідністю – довідку МСЕК (для підтвердження групи інвалідності) та відмітку в документах про реєстрацію на тій території, де відбувалися бойові дії.

Після отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, надається право для подання документів на отримання допомоги на проживання від держави.  З вище вказаним пакетом документів треба звернутися до Управління праці та соціального захисту населення, вказати  банківський рахунок, на який в подальшому будуть зараховуватися кошти від держави. Один із членів родини переселенців повинен звернутися із заявою до Управління праці та соціального захисту населення, вказавши у заяві всі дані про неповнолітніх дітей. Кожен дорослий подає заяву на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи та допомоги особисто.

Переселенці, що звернулися з пакетом документів для отримання допомоги на проживання, матимуть можливість отримати таку допомогу, починаючи з березня включно, і надалі отримуватимуть її щомісячно. Важливо, що звернутися за наданням допомоги треба до 14 квітня!

Деякі неповнолітні переїхали в безпечні місця, у т.ч. і нашу громаду, без батьків. Вони теж мають право на отримання такого виду допомоги. Пакет документів для отримання виплат за них можуть подати родичі, у яких вони в цей час будуть проживати.

Цей вид допомоги на проживання буде надаватися на весь період дії воєнного стану в державі, і після закінчення воєнного стану ще протягом одного місяця додатково.

Щоб отримати статус внутрішньо переміщеної особи, а також подати пакет документів для отримання матеріальної допомоги на проживання внутрішньо переміщеної особи у нашому місті, треба звернутися за адресою: вулиця Свободи, 43-а, Горького 4-а, чи Слобідська, 4. Також отримати статус внутрішньо переміщеної особи можна через портал «Дія», і теж надати пакет документів для отримання допомоги.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору