Передвиборчі перегони чи ігри інтересів? У Шосткинській дитячій лікарні звільнили єдиного лікаря-хірурга

 Поділитися

Поділитися в

26 січня з Шосткинської дитячої лікарні, де отримують медичну допомогу не лише маленькі пацієнти нашої, а й сусідніх громад, звільнили єдиного лікаря-хірурга Ольгу Турочку. Звільнили у воєнний час, коли лікарі, тим більше такого фаху, – на вагу золота.

Ольга Михайлівна має досвід роботи в хірургії 15 років і вилікувала не одного маленького пацієнта, так про неї з вдячністю відгукуються батьки дітей.

До слова, Ольга Турочка має у місті й приватний кабінет, веде прийом як лікар-ендоскопіст. Говорить, що могла б собі працювати лише приватним лікарем, але шкода було маленьких пацієнтів. Розуміла, що більше дитячого хірурга у місті немає:

– Зверталися не тільки з Шостки, приїздили навіть з Чернігова… Куди батькам тепер везти дітей? Суми? Київ? Але ж не в кожного є на це кошти, тим більше, зараз війна. Я завжди відокремлювала роботу у приватному кабінеті та дитячій поліклініці, хоча й могла піти лише в приватну практику, але лишалася працювати задля дітей.

Та її звільнили «по статті», нібито за порушення трудової дисципліни, нібито, за систематичну відсутність на робочому місці в робочий час.

Сама ж Ольга Турочка впевнена, що причини її звільнення зовсім інші. Вона розповідає, що сім місяців тому, 22 червня, її було обрано головою первинної профспілкової організації КНП «Шосткинська дитяча лікарня». Попереднім профоргом був Віктор Садовничий, який нині працює на посаді директора дитячої лікарні. На прохання новопризначеної голови профспілкової організації Турочки, він не надав фінансової звітності щодо використання профспілкових коштів та документацію.

Домовитися зі мною не вийшло, тому я різко стала злісним дисциплінарним порушником. 19 серпня 2022 року я подала заяву до прокуратури про можливе привласнення коштів зазначеної профспілкової організації шляхом зловживання службовим становищем,– пояснює Ольга Михайлівна.

Крім того, 23 січня цього року Ольгу Турочку висунули кандидатом на посаду голови Шосткинської районної організації профспілки працівників охорони здоров‘я. Наразі цю посаду обіймає Наталія Пилипенко (цікаво, що на місцевих виборах 2020 р. Пилипенко балотувалась у депутати міської ради від ОПЗЖ).

Зазначимо, що у наказі про звільнення О. Турочки фігурує В’ячеслав Павленко, який у своїх постах у соціальній мережі «поливає брудом» багатьох містян. Серед тих, кого клеймить Павленко, багато й лікарів, у цьому списку виявилася і Ольга Турочка. І стає зрозуміло чому, адже відомо, що Наталія Пилипенко – знайома Павленка, яку він таким чином захищає.

Відомий у Шостці адвокат Андрій Клюєв теж не лишився осторонь скандальної теми, висловивши обурення на своїй сторінці у Фейсбуці, вірогідно, називаючи саме Павленка «псевдоюристом», а Пилипенко – «его доброй знакомой»:

 – Сразу скажу, что хирурга выгнали абсолютно незаконно, только потому, что вышеуказанному псевдоюристу понадобилось, чтобы его добрая знакомая, в отношении которой Шосткинской полицией зарегистрировано уголовное производство по признакам ст.191 УК Украины за растрату казенных денег, удержалась в кресле председателя профкома ЦРБ.

Уволенный врач, безусловно, будет восстановлен в своей прежней должности, главврач детской больницы, в свою очередь, также безусловно таким образом получит оплеуху в виде судебного решения, но главное не в этом.

На голубя-юриста можно было бы не обращать внимания, если бы это его свинство процветало бы в обычное время. Но нет, свинство процветает во время войны, когда кажется, самый последний осел должен понимать, что народ должен сплотиться, и никто не должен давать повода для конфликтов и разногласий между гражданами.

Но это не про нас. То врача выгоним ни за что, то стены домов в городе обрисуем какой-то х…, то запретим собрания проводить, в то время, когда это конституционное право народа. Я не понимаю, где разум и воля власти, которая позволяет творить подобное в своем городе в военное время.

У наказі про звільнення Ольги Турочки зазначено, що лікар була відсутня на робочому місці 13 вересня протягом 45 хвилин та 23 січня протягом 2-х годин. З цього зроблено висновок про «систематичне невиконання лікарем посадових обов’язків». Серед підстав, вказаних у наказі про звільнення – заява гр. Павленка від 24 січня.

Ольга Турочка в інтерв’ю Шостка.INFO розповіла, що і в пояснювальній записці керівництву дитячої лікарні доповідала: 23 січня з 14:00 до 14:55 була на зборах профспілкової організації у центральній лікарні, потім була повітряна тривога (в кабінеті в цей час знаходитись не можна), зайшла у вбиральню і піднялася на другий поверх у кабінет… Про поважну причину відсутності знав і Павленко, бо теж тоді був у ЦРЛ, щоправда, у коридорі, на збори профспілки його не пустили. Більше того, він намагався всіляко завадити зборам, доводячи, що зібрання у воєнний час, на його думку, не законні та навіть викликав поліцію. І хоч йому довели, що збори законні, наступного дня подав заяву про відсутність лікаря на робочому місці.

Ольга Турочка стверджує, що її цькування як лікаря в дитячій лікарні тривало постійно.

Цього разу, штучно створивши підстави для звільнення, єдиного в місті дитячого хірурга просто «з’їли»! Вірніше, намагались. Бо Ольга Турочка продовжує боротися. Вона подала заяву щодо незаконного звільнення до прокуратури. Лікаря підтримують колеги, батьки маленьких пацієнтів і багато містян.

Журналіст Шостка.INFO звернувся за коментарем щодо даної ситуації і до директора Шосткинської дитячої лікарні Віктора Садовничого. Зокрема нас цікавило питання: куди батьки дітей Шостки, яким необхідна допомога хірурга, тепер мають звертатися? Проблема стосується усіх містян, які мають дітей. Директор дитячої лікарні під час телефонного дзвінка відповів, що порадиться з приводу коментаря з юристом. Але згодом так і не перетелефонував, як обіцяв, і сам на телефонні дзвінки більше не відповідає.

Скріншот посту з Фейсбук-сторінки Андрія Клюєва

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору