Особливості клімату в Шостці й у Сумській області

Погода 10:25, 1.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Клімат в адміністративному центрі Шостка й у Сумській області помірно континентальний. Зимовий період доволі прохолодний. Літній — теплий, помірковано спекотний. Попри те, що це місто — найбільш північний районний центр області, особливими кліматичними факторами від прилеглих населених пунктів воно не відрізняється.

Влітку погода комфортна, зазвичай хмарно. Зими в місті морозні, вітряні, похмурі й дуже снігові. Літня погода у Шостці на 14 днів може тішити мешканців та гостей міста теплом і ледь хмарним небом.

Температура

Температурні показники повітря в місті протягом року коливаються від -10 до 25 °С. У поодиноких випадках температура може опуститися нижче -21 °С і піднятися вище 30 °С.

Найтепліший період року триває з травня по вересень. Максимальна середня температура перевищує 19 °С. Найспекотніший місяць — липень. Температурні показники в липні перебувають у діапазоні від 15 до 24 °С.

Найхолодніший період триває близько 4 місяців. Починається він наприкінці листопада й закінчується на початку березня. Мінімальна температура протягом доби опускається нижче 2 °С. Найхолодніший місяць — січень. Температурні показники коливаються від -10 до -3 °С.

Опади

Показники вологості в місті змінюються протягом року. Метеорологи зафіксували такі дані:

  • найвологіший сезон — з початку травня до початку серпня;
  • найсухіший сезон — з початку серпня до початку травня.

Найчастіше в Шостці йде дощ. Очікувати злив можна протягом дев’яти з половиною місяців. З початку грудня до кінця лютого найчастіше йде сніг. Місяць із максимальною зафіксованою кількістю снігових днів — січень.

Світловий день

Тривалість світлового дня в місті мінлива. Вона залежить насамперед від пори року та дня місяця. Зазвичай найкоротший світловий день буває у грудні. У цей час світлий період становить 7 годин 46 хвилин. Найтриваліший світловий день фіксується в червні та становить 16 годин 43 хвилини.

Вітер

На зміну вітру в Шостці впливає не лише пора року, а й місяць. Найбільше вітряних днів буває в період із середини жовтня до середини квітня. Швидкість руху повітряних мас становить приблизно 15,9 км/год.

Найбільш спокійна та безвітряна пора року — із середини квітня до середини жовтня. Найтихіший місяць року — липень. Середня швидкість вітру становить 13 км/год. Погода в Шостці на 10 днів улітку, найімовірніше, буде хмарною, помірно спекотною та безвітряною.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору