Основні правила експлуатації печі-каміна

Будівництво, Житло 12:59, 21.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

Основні правила експлуатації печі-каміна

Вибрати та придбати піч-камін — половина справи. Прилад треба правильно встановити і далі експлуатувати за правилами, щоб він прослужив не одне десятиліття.

Печі-каміни в магазині Kratki.ua вибирають за такими параметрами: вид палива, спосіб установки, розміри, потужність, матеріал корпусу, варіант підключення димоходу, наявність додаткових функцій, таких як система тривалого горіння або самоочищення скла.

Як встановити піч-камін правильно

Прилад ставлять у будинках не вищих за два поверхи в кімнатах загального користування — вітальні, бібліотеці, їдальні, а також невеликих нежитлових приміщеннях, наприклад, майстернях. Для приладу треба обладнати вентиляцію, димохід, а також забезпечити провітрювання та пожежну безпеку, враховуючи правила встановлення камінів. Краще, коли монтаж та профілактичні роботи виконують спеціалісти.

  • Способи встановлення: пристінні, кутові, окремостоячі. Незалежно від того, як буде встановлено піч-камін, треба дотримуватися безпечної відстані від меблів, килимів, тканини та інших легкозаймистих предметів. Рекомендована відстань від стін — 40 см, від іншого житлового простору — 120 см.
  • Місце встановлення. Чавунну чи сталеву піч встановлюють біля капітальної стіни, де на підлозі обладнують площадку з цегли чи плитки діаметром не менше 120 см. Стіни біля опалювального приладу для захисту покривають жаростійкими матеріалами — листами металу, керамічною або кахельною плиткою, фіброцементними плитами, штучним або натуральним каменем. До приладу має бути вільний доступ. Враховують огляд на вогонь з будь-якого місця і кімнаті.
  • Обладнання димоходу та вентиляції. Труби для димоходу вибирають з металу, кераміки, жаростійкого бетону, цегли. Товщина металу — не менше 1 мм, бетону — 60 мм, цегляної труби — 120 мм. Важливо враховувати довжину ділянок труб: горизонтальних — не довше за 1 м, вертикальних — не менше 5 м. Труби ізолюють вогнестійкою мінеральною ватою, а стики ущільнюють герметиками.

Як встановити піч-камін

Як експлуатувати піч-камін безпечно

Інструкція з використання печі-каміна — це перше, що має вивчити господар приладу. У документі описано, як правильно встановлювати конкретну модель, у чому особливості першого розпалювання, подано схему печі та призначення деталей, а також основні правила ефективної та безпечної експлуатації.

Перше розпалювання має бути помірної інтенсивності. Тоді всі деталі нормально розширяться. Попередньо треба зняти всі наліпки та плівки. У процесі роботи перший раз можуть з’явитися запахи гару та диму. Це нормально: відбудеться полімеризація фарби на частинах виробу. Треба ретельно провітрити приміщення і повторити помірне розпалювання кілька разів.

Існують загальні правила безпечної експлуатації печі-каміна.

  1. Вибір палива. Дрова мають бути сухими, без домішок і сміття. Оптимальна кількість полін у вогнищі — третя частина об’єму камери згоряння. Підкидати дрова можна тільки тоді, коли полум’я трохи згасне. Топку печей на дровах слід регулярно чистити від попелу.
  2. Визначення тяги. Показники вимірюють спеціальним приладом — анемометром. Рекомендована тяга — 12 ± 2Па, максимальна — 15 ± 2Па. Порушення можна помітити візуально: у приміщенні з’явиться запах диму, вогонь стане темного помаранчевого кольору, не чутно характерного гулу роботи топки. При відхиленні показників тяги експлуатувати прилад небезпечно.
  3. Дотримання загальних правил техніки безпеки. Поверхня та деталі печі сильно нагріваються при роботі. Біля приладу немає бути легкозаймистих предметів та матеріалів — дерев’яних або м’яких меблів, килимів, фіранок. Дітям та домашнім тваринам перебувати біля пічки, що працює, небезпечно. Не можна гасити вогонь водою, спалювати в ньому сторонні предмети чи матеріали.

Піччю-каміном можна користуватися, коли всі деталі — стекла, ручки, дверцята — цілі та працюють правильно. Треба регулярно перевіряти працездатність димоходу, цілісність швів та стиків. Після тривалого простою перед опалювальним сезоном варто провести профілактичний огляд пристрою.

6441072775ee6.png

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору