Олександр Шаповал: «Комунальна техніка продовжує працювати не на громаду, а на місцевих олігархів»

Фінанси 21:43, 7.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Депутат Шосткинської міської ради Олександр Шаповал (партія «Слуга народу»)  на своїй сторінці в Фейсбуці підняв тему оренди фірмою «ВАНТ» ЛТД комунальної техніки.

«Комунальна техніка продовжує працювати не на громаду, а на місцевих олігархів. Її за копійки орендує ТОВ «ВАНТ» ЛТД.

Неодноразово підіймав дане питання на сесії міської ради, однак проблема, як була, так і залишається – приватне підприємство практично задурно орендує комунальну техніку. Ось деякі цифри. За договором оренди між виконкомом Шосткинської міської ради та ТОВ «ВАНТ» ЛТД, універсальний навантажувач АМКОДОР-352С фірма орендує за 43,78 грн./годину, в той час, коли ринкова вартість оренди такої техніки від 700 грн./година. Крім того, фірма орендує автомобіль-самоскид МАЗ за 32,62 грн./година, автомобільний кран КС-45729А-С-02 – за 50,24 грн./годину, екскаватор-навантажувач JSB 4CX SITEMASTER – за 37,50 грн./година.

Розцінки «смішні», але не смішно, бо в підсумку від такого «бізнесу» втрачає місцевий бюджет, втрачає громада», – написав Олександр Шаповал.

Сьогодні, 7 травня, на засіданні виконкому міської ради було прийнято рішення «Про управління майном комунальної власності», згідно з яким, була підвищена орендна плата, яку сплачує ТОВ «ВАНТ» ЛТД. Мер Микола Нога повідомив про те, що тепер від надання в оренду комунальної техніки за рік місцевий бюджет отримає 393 тис. грн. (раніше – 187 тис. грн.).

Проте Олександр Шаповал вважає прийняте виконкомом рішення окозамилюванням. «Порахуйте, скільки «ВАНТ» ЛТД платив би за ринковими цінами. Якщо б будь-який шосткинець захотів би орендувати таку техніку, то заплатив би від 700 до 900 грн. за годину. Мінімальна щомісячна плата за оренду однієї одиниці техніки склала б 112 тис. грн, за рік – 1 344 000 грн. Зазначу, що «ВАНТ» ЛТД орендує декілька одиниць техніки. Легко порахувати, які кошти втрачає бюджет», – каже Олександр Шаповал.

Він переконаний: потрібно проводити відкритий конкурс з надання в оренду комунальної техніки і тоді бюджет Шосткинської громади отримає набагато більше коштів, ніж отримує зараз.

 

 

 

 

 

Джерело фото: УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору