Дерматолог

Оформити паспорт громадянина України стало простіше

Закон, Офіційно 10:52, 28.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

У листопаді поточного року набули чинності ухвалені Урядом зміни, що передбачають спрощення процедури оформлення паспорта громадянина України. У Шосткинському відділі Управління Державної міграційної служби України в Сумській області роз’яснили, які можливості надають нововведення.

Так, оформити ID-картку відтепер можна за місцем звернення, у тому числі й особам, які проживають на тимчасово окупованій території України, тобто за принципом екстериторіальності. Це означає, що відтепер оформлення паспорта громадянина України здійснюється незалежно від місця реєстрації особи. Тобто звернутися з питань оформлення паспортного документа можна до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби на території України або Центру надання адміністративних послуг (які надають послуги з оформлення документів засобами реєстру).

Крім того, стало можливим оформити ID-картку і особам, яким обрано  запобіжний захід тримання під вартою. До внесення змін на законодавчому рівні було врегульовано питання документування лише осіб, яких вже засуджено до відбуття покарання. Відтепер можливість відновити чи оформити вперше паспорт громадянина України мають і особи, яких взято під варту до винесення судового рішення.

Зміни в законодавстві також дозволили:

  • оформити ID-картку особам, які виїхали на постійне проживання за кордон;
  • одночасно з першою ID-карткою оформити реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) для осіб від 14 до 18 років, без необхідності звернення до податкової;
  • оформити ID-картку та одночасно знятися з консульського обліку в закордонній дипломатичній установі (територіальним підрозділом направляється відповідне повідомлення та заява особи).

Крім того, під час оформлення ID-картки замість документа про присвоєння ідентифікаційного коду можна подати дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків, які внесені до паспорта або свідоцтва про народження, у тому числі в електронній формі. У територіальних підрозділах міграційної служби запроваджена технічна можливість проведення перевірки відповідності таких даних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

При оформленні паспорта вперше після досягнення 18 років та за відсутності свідоцтва про народження, можна подати замість нього витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження.

Важливо, що прийнятими змінами також спрощено процедуру встановлення особи (зокрема – для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України) та збільшено термін зберігання паспорта у разі його неотримання заявником до 3-х років (раніше було 1 рік).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору