Одна із найбільших екологічних проблем в Україні сьогодні – зменшення лісових насаджень

 Поділитися

Поділитися в

Лісові насадження – це «легені планети». В середньому одне дерево щорічно виділяє близько 100 кубічних метрів кисню. Тобто, порубка лісу призводить до погіршення екологічного становища країни та втрачання національного багатства – лісу.

За зрубане чи спиляне дерево законодавством передбачено один з видів адміністративної та кримінальної відповідальності – штраф. Його розмір залежить від наслідків та того, у який спосіб було здійснено вирубування.

У Дочірньому підприємстві «Шосткинський агролісгосп» нагадують, що за незаконне вирубування, ушкодження, перевезення або зберігання дерев, кущів, саджанців, або самосіву в лісі передбачено штраф для фізичних осіб від 510 до 1020 грн., для посадовців – від 2550 до 5100 грн. Якщо таке порушення вчинене повторно (впродовж одного року з моменту залучення уперше), то штраф для фізичних осіб буде вже від 1020 грн. до 1530 грн.

У агролісгоспі зазначають, що самому «валити» дерева, навіть якщо вони сухі, старі, або пошкоджені, не можна. Такі дії – це заготівля деревини, що, зідно зі статею 70 Лісового кодексу України, є спеціальним видом користування лісових ресурсів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору