Обережно: в Україну надійшов мікс морепродуктів з небезпечним кадмієм!

Споживач 17:55, 7.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує про надходження  інформаційного повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) стосовно виявлення перевищення допустимого рівня Кадмію у замороженому міксі морепродуктів китайського виробника, що експортувалися з Литовської Республіки до України.

Довідково

Кадмій – токсичний важкий метал, має гострий і хронічний вплив на організм людини. Найбільш небезпечна характеристика кадмію полягає в тому, що він накопичується протягом усього життя, має довгий біологічний період напіврозпаду в організмі людини від 10 до 30 років.

При потраплянні в організм володіє високою міграційною швидкістю, біохімічною активністю, токсичною дією та здатністю накопичуватись в ряді органів і тканин, але, перш за все, в нирках, печінці, трубчастих кістках, підшлунковій залозі, селезінці, порушує метаболічні процеси та фізіологічні функції, індукує процеси канцерогенезу, є антагоністом низки життєво важливих мікро- та макроелементів.

Метал викликає хворобу ітай-ітай (дослівно означає «боляче-боляче»), шо проявляється в розм’якшенні кісток. Особливістю шкідливого впливу кадмію являється швидке його засвоєння організмом і повільне виведення.

 Держпродспоживслужба повідомляє, що відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору