Обережно: у продажу на Сумщині може бути кукурудзяний крохмаль з металевими фрагментами!

Безпека, Споживач 16:00, 2.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

  Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) отримало повідомлення про виявлення металевих фрагментів (1-7 см х 0,9 мм ) у кукурудзяному крохмалі, що експортувався з Франції (виробник: Tereos Stars & Sweeteners Europe) до України (отримувач: ТОВ «Техніпром», вул. Погребняка, 22, кв.44, м. Дніпро, 49010).

 Держпродспоживслужбою з`ясовано, що в Німеччині під час проведення дослідження кукурудзяного крохмалю було виявлено металеві фрагменти. Також відомо, що досліджуваний крохмаль різними підприємствами, які розміщені в країнах Європи, міг використовуватись як інгредієнт до соусів, супів, бульйонів і в результаті відсутності гарантії того, що частинки металу можуть усуватися в процесі виробництва, в цих країнах прийнято рішення про вилучення такого крохмалю з ринку. Але зазначений крохмаль експортувався до інших країн, в тому числі, і до України також.

Держпродспоживслужба повідомляє, що відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за тел. (0542)77 90 43.

Довідково. Кукурудзяний крохмаль – використовується як згущувач у кулінарії. З ним страви виходять більш м’якими і ніжними. До складу кукурудзяного крохмалю входить вітамін РР, натрій, кальцій, фосфор і деякі інші мікроелементи. Речовини, що входять до складу крохмалю прискорюють виведення з організму токсинів і шлаків, поліпшують стан судин і нормалізують процес згортання крові. Ці властивості корисні хворим з гіпертонією, недокрів’ям і з проблемами в роботі серцево-судинної системи. У кукурудзяному крохмалі немає глютену. З цієї причини його часто використовують як дієтичний продукт.

Кукурудзяний крохмаль активно використовується в косметології. Він має абсорбуючі властивості, що дозволяє використовувати крохмаль в дезодорантах і присипках.

Найперспективнішими сферами використання такого крохмалю в харчовій промисловості є виробництво концентратів супів, киселів, желе, фруктових та молочних десертів, різноманітних типів соусів, паштетів та паст, в кулінарії використовується як заміна борошна або для приготування кремів, як загусник у продуктах дитячого та дієтичного харчування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору