Сервис Центр

Николай Нога: В Шостке есть коррупционные проявления, но не на таком уровне, чтобы бросить всё и с ними бороться

Влада 11:48, 23.01.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Вчера, 22 января, «Украинская правда» опубликовала большой материал о проблемах разных регионов Украины. Журналисты взяли интервью у мэров четырех городов: Шостки, Бахмута, Южноукраинска и Дрогобыча.

Их спрашивали о противодействии коррупции, децентрализации, об экономическом потенциале, за счет чего живет город и куда вкладывает средства, каким видится решение конфликта на востоке Украины…

По мнению мэра Шостки Николая Ноги, борьба с коррупцией – это отвлечение от реального развития страны. «Ми занадто багато займаємося публічним озвучуванням цього питання, замість того, щоб розбудовувати села, міста і країну. Наприклад, за допомогою децентралізації, реформи медицини й освіти. Безумовно, у Шостці є корупційні прояви. Але не на такому рівні, що треба покинути все і з нею боротися. Для нас значно болючіше – перспектива розвитку міста, стратегічне планування, матеріальна база житлово-комунального господарства, біоенергетика, розвиток медицини», – отметил городской голова.

Что касается развития экономики, то Николай Нога сообщил: в Шостке – один из лучших показателей иностранных инвестиций на душу населения в Сумской области. Правда, бюджет все равно нуждается в дотациях….

«Найбільше ми витрачаємо на розвиток системи освіти. У нас є інститут, коледж, медичне училище. У кожному садку є англомовна група. У всіх школах проводимо уроки програмування за позашкільною програмою, а цього року всі класи пройдуть елементи програмування робота. У це і вкладаємо», – сказал мэр.

Николай Нога считает, что реальный сектор экономики требует дальнейшей модернизации. «Для цього потрібно залучати нові технології і вкрай необхідні наукомісткі професії, адже для них є проблема з працевлаштуванням», – убежден городской голова.

По его словам, государство должно вернуться к поддержке индустриальных парков. Пока поддержки нет… Он отметил, что в Украине единственный реально работающий индустриальный парк – «Свема».

«Зараз ми як ніколи потребуємо підтримки ЄС та США. А вони по інерції продовжують вкладати у Львів, Івано-Франківськ. Таке відчуття, що наш регіон живе сам по собі», – сказал Николай Нога.

Он высказался и по поводу децентрализации. Городской голова считает, что она повышает ответственность громады, дает возможности для развития, механизмы интеграции в европейское общество. По его мнению, инструментов для проведения децентрализации хватает. «Головна проблема – треба інтенсивніше розвивати матеріальну базу. Тобто краще заробляти. От і все», – заявил  мэр.

Был задан вопрос и относительно решения конфликта на востоке страны. «Ми повинні навчитися жити без конфліктів в Україні, Росії, Штатах. І це треба вкладати дітям з дитсадка. Щоб вони росли з думкою, як розвиватися, а не як грабувати і вбивати.

Щоб об’єднати народ, ЗМІ повинні зрозуміти, що Україна у всіх одна. Нас це слово повинно об’єднувати, а не роз’єднувати. Мова – надзвичайно важлива, але силою її в жодному разі не треба нав’язувати, це не спрацює. Раніше в нас більшість класів були російські, зараз усі – україномовні. Усі хочуть вчити мову. Але ми це не нав’язуємо – треба знати й англійську, й інші мови», – отметил Николай Нога.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору