Ні цукру та ковбасі або Як харчуватимуться шосткинські школярі за новими нормами

 Поділитися

Поділитися в

З початком нового року в Україні вступив у силу новий санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти.

З-поміж іншого він розширює вимоги до організації харчування у школах. Воно має бути різноманітним і містити продукти таких груп: зернові, картопля, фрукти, овочі, молоко, молочні продукти, м’ясо, яйця, горіхи, бобові, насіння, а також жири. Принаймні раз на тиждень для учнів мають готувати рибу. А фрукти та ягоди подаються без додавання цукру та підсолоджувачів, зелень і прянощі – без солі. До речі, сіль у шкільних їдальнях можна використовувати тільки йодовану.

Розширили перелік продуктів, які заборонено продавати у шкільких буфетах. Це:

– кондитерські вироби, солодкі зернові продукти із вмістом цукрів понад 10 г на 100 г готового продукту;

– вироби з кремом, морозиво, харчові концентрати;

– м’ясні та рибні продукти промислового/кулінарного виробництва;

– продукти, в тому числі снеки із вмістом солі понад 0,12 г натрію, або еквівалентна кількість солі на 100 г готового продукту і/або із вмістом цукрів понад 10 г на 100 г готового продукту і/або синтетичних барвників і ароматизаторів (крім ваніліну, етилваніліну і ванільного екстракту), підсолоджувачів, підсилювачів смаку та аромату, консервантів;

– продукти із вмістом частково гідрогенізованих рослинних жирів (трансжирів);

– непастеризоване молоко та виготовлені з нього молочні продукти;

– непастеризовані соки;

– рибні, м’ясні, плодоовочеві та інші консерви промислового виробництва, крім пастеризованих соків промвиробництва без додавання цукру і підсолоджувачів;

– газовані напої, зокрема, солодку газовану воду та енергетичні напої;

– каву та кавові напої;

– гриби;

– продукцію домашнього виробництва.

Торкнулися нововведення і дітей з особливими дієтичними потребами. Для них (у тому числі й тих, хто не переносить глютен і лактозу) у школі повинні забезпечити окреме харчування. Для цього необхідно надати відповідну довідку від сімейного лікаря або педіатра, в якій буде вказано особливі дієтичні потреби учня зі встановленням відповідного діагнозу. Індивідуальне харчування таким школярам має бути організовано з урахуванням рекомендацій, зазначених у довідці.

Приміщення, у якому харчуються діти, також має відповідати конкретним вимогам. Так, у їдальні, буфеті або перед ними повинні бути умивальникиз розрахунку один на 40 місць. Обов’язковою є наявність біля них диспенсерів з рідким милом і паперових рушників (або електрорушників).

Відстань між обідніми столами і роздаванням або вікном для прийому брудного посуду повинна бути не менше 2 м, між рядами столів – 1 м, між столами і стіною – 40 см. Столи повинні щодня мити гарячою водою з кальцинованою содою і милом або іншими мийними засобами, а після кожного прийому їжі  їх треба витирати вологими та чистими серветками.

Використовувати вищерблений, емальований, алюмінієвий і пластмасовий посуд заборонено. Під забороною також використання приміщень їдалень, роздавальних, буфетів не за призначенням.

Працівники їдільні повинні бути забезпечені санітарним та спеціальним одягом. Усі вони  мають проходити попередній та періодичні медогляди. Люди з ознаками інфекційних захворювань, гнійничковими ураженнями шкіри або будь-якими іншими гострими проявами порушення стану здоров’я до роботи не допускаються.

Контролювати дотримання всіх цих норм щодня має керівник навчального закладу та медичний працівник.

Начальник шосткинського управління освіти Наталія Сергейко запевнила, у зв’язку з цими змінами жодних проблем під час організації харчування у школах громади не виникне. Шостка готова до змін.

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору