НБУ обіцяє підвищити рівень кіберзахисту при оплаті кредитів та переказі коштів

Фінанси 13:30, 21.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Набула чинності постанова Нацбанку, покликана вивести на новий рівень інформаційну безпеку та кіберзахист для українців в сфері грошових переказів. Регулятор встановив суворі вимоги до учасників ринку щодо:

  • Створення системи інфо-безпеки;
  • Дії в разі DDoS та інших атак, що знижують функціонування платіжних систем.

Дані умови поширюються на учасників платіжних систем, операторів послуг, пов’язаних з платіжною системою, а також на платіжні компанії, зареєстровані українськими резидентами.

Документ передбачає:

  1. Написання вимог до використання засобів захисту даних;
  2. Включення контрольно-наглядового підходу до захисту інформації в залежності від суми збитку, який може бути понесений;
  3. Стратегія в політиці надання доступу та управління їм;
  4. Підвищення безпеки платіжних систем і послуг для клієнтів.

Заходи повинні допомогти в зниженні прецедентів, пов’язаних з інформаційною безпекою при переказі коштів і прискорити перехід платіжних систем на новий рівень сучасного захисту даних.

Як обіцяє НБУ, учасникам платіжного ринку буде надано зручний перехід протягом року для доопрацювання внутрішньої документації з інформаційної безпеки, захисту від кіберзагроз, приведення своїх робочих процесів у відповідність до вимог нової постанови.

Інформацією про те, наскільки сьогодні безпечні грошові перекази онлайн і надійно захищені дані позичальників, з нами поділився сервіс Crezu, помічник в пошуку кредитів онлайн без перевірки кредитної історії в Україні.

Як зазначає сервіс, мікрофінансовий сектор розвивається досить швидкими темпами і далеко не всі учасники ринку можуть гарантувати схоронність відомостей про клієнта. На ринку як і раніше залишаються неблагонадійні компанії, які продають персональні дані про клієнта третім особам або зовсім займаються шахрайством при укладенні кредитних договорів.

Одним із способів захистити себе на етапі пошуку МФО є звернення до сервісів, таких як Crezu, які заздалегідь складають базу з чесних компаній з прозорими умовами. У базу потрапляють компанії, які відповідають вимогам закону і використовують безпечні платіжні системи.

Як уточнює сервіс, на жаль, відсоток позичальників, що не володіють фінансовою грамотністю, залишається високим. Багатьом клієнтам не вистачає обізнаності в питаннях захисту особистих відомостей і чітких критеріїв при виборі фінансової організації для отримання кредиту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору