Насіння соняшника та кукурудзи: аграрії Шосткинщини визначились, що найвигідніше сіяти наступного року

Аграрний сектор 12:57, 21.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Кукурудза та соняшник – лідери по прибутковості для сільських господарств, у тому числі й Шосткинщини.

Як інформує Аграрне інформаційне агентство Agravery, станом на 19 жовтня поточного року пропозиції української кукурудзи становили до 280 $/т., експорт підвищився на 9%. А соняшник цьогоріч взагалі виріс у ціні більше, ніж у 2,5 рази, і попит на нього зростає!

Тому не дивно, що аграрії збільшують площі посівів під ці культури.

Згідно даних Мінагрополітики, цьогоріч сільські господарства України засіяли кукурудзою 5, 5 млн. га. та більше 6,4 млн. га – соняшником.

За інформацією Сумської ОДА, у поточному році (порівняно з минулим) сільські господарства області збільшили посіви кукурудзи на зерно на 5% до  461,4 тис. га. Посіви соняшника залишилися на рівні минулого року – 263 тис. га.

На Шосткинщині кукурудза та соняшник – теж серед лідерів посівів.

Зручно, що кукурудзу можна вирощувати як монокультуру. Не треба щороку дотримуватися сівозміни. Беззмінне вирощування, за умови щорічного внесення органічних добрив, можливе впродовж 6-10 років, а на менш родючих ґрунтах – 3-5 років. Щоправда, монокультурне вирощування призводить до погіршення фітосанітарної ситуації: поширення шкідників, хвороб, специфічних видів бур’янів, стійких до застосовування гербіцидів. Але цей чинник можна обійти, завдяки більш інтенсивному захисту кукурудзи від шкідливих організмів.

Весняний попит на насіння кукурудзи та насіння соняшника високий, тому сільські господарства починають закуповувати насіннєвий матеріал вже восени-зимою. Тим більше, що з нового року виробники, скоріше за все, піднімуть ціни. Зараз ще можна встигнути придбати насіння за старою вартістю.

Вдало підібрані гібриди дозволяють отримувати високі врожаї, незважаючи на примхи погоди та особливості північної кліматичної зони. Тому перевагу віддають перевіреним постачальникам, як-то АгроПлант. Важливо, що Інтернет-магазин  має досвід роботи з 2014 року, пропонує посівний матеріал, засоби захисту рослин та добрива тільки сертифіковані і напряму від офіційних постачальників, заводів-виробників агрохімії. Тому ціна на продукцію в АгроПлант нижче, ніж у інших.

Перед замовленням посівного матеріалу звертайте увагу на:

  • Щільність насіння (загальне правило для соняшника та кукурудзи);
  • Витривалість і стійкість до температурних умов;
  • Рекомендований тип ґрунту, в якому зростатиме насіння;
  • Наявні на території рослинні хвороби та бур’ян.

Визначитися з вибором того чи іншого посівного матеріалу допоможуть кваліфіковані менеджери Інтернет-магазину, а також безкоштовно проконсультують щодо добрив та засобів захисту рослин.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору