На засіданні комісії ТБНС обговорили стан безпеки на хімічних підприємствах та готовність до паводку + Відео

Безпека, Влада, ДСНС 15:08, 22.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Учора, 21 січня, у Шостці відбулося планове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час нього затвердили план заходів Шосткинської міської територіальної громади щодо підготовки та пропуску льодоходу та повені у 2022 році.

Начальник 2-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Сумській області Дмитро Гончаров повідомив, що на території Шосткинської громади зареєстровано чотири можливих місця підтоплень внаслідок паводку: у селах Чапліївка, Лушники, Пирогівка, що пов’язують з низьким рівнем води. Рятувальники в постійній готовності до ліквідації наслідків повені.

Також розглянули стан техногенної безпеки потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки.

Як зазначив начальник Шосткинського районного управління ГУ ДСНС України у Сумській області Олександр Шалда, особливе занепокоєння викликає стан техногенної безпеки на хімічно-небезпечних об’єктах. У поточному році у Шостці обліковано 4 небезпечних хімічних об’єкта. З них першого ступеня хімічної небезпеки – 2 (ДП ШКЗ «Зірка» та ДП ШЗ «Імпульс»). Другого ступеня хімічної небезпеки – ТОВ ШП «Харківенергоремонт» та ПрАТ «Шосткинський завд хімічних реактивів»). Основними небезпечними речовинами на них є кислоти. При аваріях на них у зону можливого хімічного ураження може потрапити понад 70 тисяч мешканців Шосткинської громади. І лише на ДП Шосткинський завод «Імпульс» виконані заходи щодо монтажу та введення в експлуатацію системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення.

Ще одним важливим питанням, яке розглянули на засіданні став стан утримання та забезпечення джерел протипожежного водопостачання. Їх нерідко не вистачає, особливо у сільській місцевості, або протипожежні гідранти у несправному стані. Не всюди забезпечені під’їзди до них, у багатьох випадках відсутні покажчики зі світло відбиваючим покриттям. Оскільки рівень води в природних водоймах знижується, зростає необхідність відновлення протипожежних гідрантів, зокрема у сільській місцевості.

За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Ольги  Ткаченко, органи місцевого самоврядування розпочали більш активну роботу в цьому напрямку.

– На сьогодні розроблено до 2025 року включно «Програму захисту населення і територій». Разом з вами ми цю роботу посилимо, – резюмувала очільниця управління з питань НС.

Детальніше – дивіться в сюжеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору