На загальних зборах духовенства Сумської єпархії УПЦ було підтримано відокремлення Української Православної Церкви від РПЦ

Релігія 11:06, 21.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 20 травня, в актовій залі Сумської духовної семінарії відбулися загальні збори духовенства Сумської єпархії УПЦ. Про це повідомляє Тhe Sumy Post з посиланням на портал Православна Сумщина.

Незважаючи на щоденні обстріли прикордонних районів Сумщини, великі труднощі з паливом, до кафедрального центру прибуло 138 кліриків (з 183 кліриків, що перебувають у штаті), що склало переважну більшість духовенства єпархії.

Порядок денний зборів склало таке питання: «Обговорення канонічного статусу Української Православної Церкви з урахуванням виключних умов, створених війною». У дискусії взяли участь клірики, які висловили своє бачення проблеми та навели аргументи на підтримку своєї позиції.

Відбулося закрите голосування (із дотриманням усіх необхідних процедурних норм), під час якого священнослужителі висловили своє бачення майбутнього Української Православної Церкви. Позицію «Підтримую необхідність відокремлення від Руської Православної Церкви та Московського Патріархату шляхом набуття Українською Православною Церквою канонічної автокефалії» підтримало 89 осіб, що склало 64,5% опитаних; позицію «Підтримую необхідність подальшого збереження єдності та канонічного підпорядкування Української Православної Церкви Руській Православній Церкві та Московському Патріархату» підтримало 48 осіб, що склало 34,7% опитаних.

Також відбулося обрання шляхом голосування повноважних представників для участі у загальноцерковній нараді у Києві.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото на сайті www.portal-pravoslavie.sumy.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору